TEKSTUALNI PRIJENOS

Tok utakmice / Dinamo Minsk - Željezničar 1-2

Prva utakmica je završila rezultatom 2:2 i sarajevski klub će tražiti prolaz u dalekom Bakuu

Detalj sa utakmice Dinamo Minsk - Željezničar - Avaz
Slavlje igrača Željezničara - Avaz
Igrači Željezničara na stadionu Azersun Arena - Avaz
Zagrijavanje igrača Željezničara na stadionu Azersun Arena - Avaz
+1

20.7.2023

Fudbaleri Željezničara igraju revanš utakmicu 1. pretkola Konferencijske lige na formalnom gostovanju Dinamu iz Minska. Ona će se zbog poznatih razloga igrati u azerbejdžanskom Bakuu, na stadionu "Azersun Arena".

Prva utakmica je završila rezultatom 2:2. Dinamo je poveo sa golovima Bahara i Morozova, ali je Dženan Haračić vratio "Plave" u dvomeč i dao im šansu da u revanšu izbore prolaz.

Pravdu na utakmici će dijeliti slovački sudija Mihal Ocenaš (Michal), dok će mu pomoćnici biti Peter Bednar i Tomaš Vorel.

Tekstualni prijenos uživo možete pratiti na portalu "Avaz.ba".

Dinamo Minsk - Željezničar 1:2 (Sedko 63' / Sačivko ag 44', Krpić 78')

FT - Gotovo je u Bakuu! Željezničar je u 2. pretkolu Konferencijske lige.

90+2' - Ponovo velika šansa za Amou! Promašuje fudbaler iz Gane. Još malo do kraja utakmice.

90' - Igrat će se još pet minuta.

90' - Dvostruka izmjena za Željezničar. Haračić i Gasal umjesto Krpića i Bibera.

89' - Nova prilika za Dinamo! Ponovo Sedko, ali je Mulalić odličan.

88' - Velika šansa za Dinamo! Iskupio se Mulalić za onaj penal. Kakva parada sada golmana Željezničara. Brani udarac Sedka.

85' - Dobra prilika za Dinamo. Ipak, ne uspijeva postići gol Sedko.

84' - Novi žuti karton. Kosorić je šesti zapisani u redovima Željezničara.

83' - Dvostruka izmjena u redovima Dinama. Begunov i Putilo ulaze umjesto Bikova i Svirepe.

78' - GOLLL!!! Željezničar ponovo vodi! Pravovremeno dodavanje Amoe, nevjerovatan trk Jašarevića i povratna lopta za Krpića i velemajstor matira golmana Dinama.

74' - Izlaze Bahar i Morozov, a ulaze Nikiforenko i Kvaščinski za Dinamo.

72' - Izlazi Rustemović u redovima Željezničara. Mijenja ga Ovčina.

71' - Velika šansa za Dinamo! Brani udarac Morozova Mulalić i spašava Željezničar.

66' - Ponovo su zakomplikovali igrači Željezničara. Mulalić je uspio izbiti loptu u aut.

63' - GOLLL!!! Pogađa Sedko iz penala. Blizu je bio golman Mulalić.

61' - Veoma loša reakcija Mulalića! Udario je Morozova po glavi golman "Plavih". Penal za Dinamo.

58' - Odlično je Mekić proigrao Jašarevića, ali veoma, veoma loš ubačaj lijevog beka. Prešla je lopta preko noge fudbaleru Željezničara.

56' - Igrači Željezničara uspjeli su smiriti napade bjeloruske ekipe. Ne dolaze više igrači Dinama u prilike kao na početku drugog poluvremena.

51' - Velika šansa za Željezničar! Veoma loše je šutirao Žozef Amoa. Imao je odličnu priliku da podupla prednost svoje ekipe.

51' - Prvi udarac Dinama u okvir gola. Ponovo je loše Bahar šutirao.

49' - Dobra kombinacija Bahara i Bakića, ali Bahar loše šutira i lopta ide daleko od gola Željezničara.

47' - Odmah prilika za Dinamo. Svirepa je šutirao, ali lopta odlazi u korner.

46' - Rilah je izašao u redovima Dinamo Minska, zamijenio ga je Sedko.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Bakuu.

HT - Poluvrijeme na Azersun Areni.

45' - Dvije minute će se još igrati.

44' - GOLLLL!!!! Vodi Željezničar. Jašarević je fenomenalno prošao po lijevoj strani i ubacio loptu u peterac, a Sačivko loše reaguje i matira svog golmana.

42' - Bikov je šutirao slobodni udarac, ali blokira to Krpić. Bit će korner za Dinamo.

41' - Treći karton za "Plave". Amoa je dobio žuti karton. Neoprezno je mahao rukama i udario Bahara.

36' - Peti korner. Galiću odgovara formacija za tri štopera, konstantno je u prilici da zaprijeti protivnicima.

34' - Zaprijetili su igrača poslije kornera, ali odlazi lopta pored gola. Krpić je vratio, a Sačivko izbacio ispred Drine.

29' - Novi žuti karton za Željezničar. Drina je ušao u tijelo Orinji.

28' - Udarac Rustemovića odlazi preko gola. Probali su igrači Željezničara i ovo je bio njihov prvi šut na utakmici.

23' - Bašić je primoran na izmjenu. Cocalić ne može nastaviti. Dubačkić ga mijenja.

22' - Ostao je Cocalić na terenu. Poslije izbijene lopte je završio na travnjaku defanzivac "Plavih".

19' - Prvi udarac na utakmici za Dinamo. Bikov je pokušao iz dobre pozicije, ali je veoma loše zahvatio loptu.

18' - Prvi žuti karton na utakmici! Dobio ga je Rustemović. Poigravao se veznjak Željezničara, izgubio loptu i onda oštro startao na fudbalerom Dinama.

16' - Galić se žali zbog udarca u lice igrača Dinama. Ipak, to će biti samo faul za domaću ekipu.

15' - Prva prava prilika za Željezničar. Galić je ubacio, ali Politevič izbacuje ispred Krpića.

11' - Nakon početnog pritiska fudbalera sarajevskih "Plavih" utakmica je uplovila u nešto mirnije vode. Obje ekipe oprezno grade napade.

3' - Lapuhov je dobro reagovao i uhvatio loptu ispred Krpića nakon solidnog ubačaja Galića.

2' - Prvi korner na utakmici. Izveo ga je Rustemović, ali slab centaršut.

1' - Počela je utakmica na stadionu Azersun Arena.

18:55 - Igrači Dinama i Željezničara izašli su na teren.

18:30 - Fudbaleri Željezničara su stigli na stadion Azersun Arena u Bakuu. Do početka utakmice je ostalo još 30 minuta.