Tok utakmice / Željezničar - Dinamo Minsk 2:2

Prvi susret ove dvije ekipe u okviru 1. pretkola kvalifikacija za Konferencijsku ligu

Sa utakmice na Grbavici - Avaz
+8

13.7.2023

Poštovani čitatelji, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice prvog pretkola kvalifikacija za Konferencijsku ligu između Željezničara i Dinamo Minska.

Željezničar - Dinamo Minsk 2:2 (Haračić 84', Krpić 90'/ Bakhar 41', Morozov 50')

FT - Kraj utakmice!

90' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Krpić je sada strijelac, 2:2 je na Grbavici!

90' - Pet minuta nadoknade.

84' - GOOOOOOOOOOOOOOOL! Haračić smanjuje na 1:2, asistirao mu je Krpić!

80' - Posljednje izmjene Nermina Bašića. Ovčina i Drina su zamijenili Galića i Kosorića.

76' - Kakav promašaj Amoaha! Gasal ga je lijepo proigrao, ali je njegov šut izblokirao defanzivac gostiju.

74' - Dvostruka promjena kod domaćih. Štilić i Rustemović su ustupili svoja mjesta Haračiću i Biberu.

70' - Gasal je sada loše šutirao.

62' - Gasal je zamijenio Drlju kod Željezničara.

56' - "Plavi" su tražili igranje rukom u šesnaestercu, ali sudija je pokazao da se igra nastavi. Čini se da su igrači Željezničara bili u pravu.

53' - Domaći se bude, sada je Amoa zaprijetio, odbio je to golman Dinama, ali Mekić u nastavku loše šutira.

50' - GOL! Ponovo greška Željezničara i sličan gol daje Dinamo. Ovog puta strijelac je Morozov.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

+11

HT - Poluvrijeme na Grbavici.

45' - Dvije minute nadoknade.

43' - Krpić je sada zaprijetio. Galić je centrirao sa desne strane, a Krpić sjajno šutirao, no ide to pored gola.

41' - GOL! Vode Bjelorusi. Nakon kontre je Ivan Bakhar matirao Mulalića.

39' - Švetsov je zaradio žuti karton nakon prekršaja nad Štilićem.

34' - Prijeti Željezničar! Cocalić je sada bio u šansi. Nakon kornera je lopta došla do njega, ali šutira pravo u golmana Dinama.

32' - Najbolja prilika za Željezničar! Jašarević je dobro centrirao, a Mekić šutirao pored gola.

27' - Dobra šansa za goste, ali Bakić je iz izgledne pozicije šutirao visoko preko gola.

20' - Bez pravih prilika na Grbavici.

14' - Bilo je opasno pred golom Željezničara. Gosti su imali slobodan udarac iz zone šuta, ali lopta nakon šuta Bakića ide pored gola.

13' - Željo je prenio loptu na protivničku polovicu. Tri uzastopna kornera za "Plave".

7' - Bez uzbuđenja u uvodnim minutama.

4' - Drljo je napravio dva dobra driblinga na lijevoj strani, centrirao je pred gol gostiju, ali je Krpić bio u ofsajdu.

1' - Počela je utakmica!

Grbavica je ispunjena do posljednjeg mjesta. Navijači "Plavih" su pet godina čekali na evropski meč svog tima. Poznati su i početni sastavi.

Željezničar: Mulalić, Galić, Kosorić, Cocalić, Jašarević, Mekić, Rustemović, Štilić, Amoah, Drljo, Krpić.

Dinamo Minsk: Lapoukhov, Begunov, Švetsov, Sačivko, Orinho, Rijlah, Selijava, Bijkov, Bakhar, Mozorov, Bakić.

Podsjetimo, Željezničar je ranije već igrao sa Dinamom iz Minska. Bilo je to u sezoni 1984/85., kada su "Plavi", predvođeni legendarnim Ivicom Osimom, došli na korak od finala Kupa UEFA.

Željezničar je u četvrtfinalu eliminisao Dinamo Minsk. U prvom meču na Grbavici "Plavi" su slavili sa 2:0 golovima Zorana Samardžije i Mehmeda Baždarevića.

U revanšu je bilo 1:1. Dinamo je poveo preko Kistenja, a strijelac za Željezničar bio je Edin Bahtić.