NIJE TO TAJ NIVO

"Dream Team" poslao poruku svima: Srbija nije imala šanse

Jokić i društvo: Nedovoljno da zaprijete. AP

17.7.2024

Košarkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država pobijedila je selekciju Srbije rezultatom 105:79 u pripremnom susretu uoči Olimpijskih igara u Parizu.

Srbijanci su se držali u prvoj četvrtini koja je završena bez pobjednika (28:28), ali već na poluvremenu su imali minus od 14 poena (59:45).

U trećoj četvrtini utakmica je u potpunosti izmakla kontroli za Srbiju, što su američki košarkaši iskoristili da se "razlete" po terenu i pokažu svu svoju silinu.

Tek su u završnici srbijanski košarkaši uspjeli malo zaustaviti nalet Amerikanaca, ali tada je već bilo prekasno.

SAD će do odlaska na OI igrati još dvije utakmice - protiv Južnog Sudana, s kojim se nalazi u grupi na Igrama, te s Njemačkom.

Zanimljivo je da se ove dvije reprezentacije nalaze u istoj grupi na Olimpijskim igrama, te da na revanš nećemo morati čekati dugo, s obzirom da će se sastati već u 1. kolu, 28. jula.