MASTERS U RIMU

Šok u Rimu: Čileanac Alehandro Tabilo izbacio Novaka Đokovića

Đoković: Loš početak meča. Platforma X

12.5.2024

Čileanac Alehandro Tabilo (Alejandro) napravio je senzaciju i izbacio Novaka Đokovića u 3. rundi Mastersa u Rimu (2:0).

Po setovima je bilo 6:2 i 6:3 za čileanskog tenisera koji je tako prvog favorita poslao kući.

Đoković je u Rim došao po sedmu titulu, ali na kraju ide kući mnogo prije očekivanog.

Ovo je jedan od najbržih poraza Đokovića u karijeri. Meč je trajao svega 68 minuta.

Drugi set

3:6 - Kraj! Senzacija u Rimu.

3:5 -  Tabilo izgleda čuva servis i u ovom gemu i imat će priliku za pobjedu karijere.

3:4 - Servis gem za Đokovića.

2:4 - Tobilo je siguran na svom servisu.

2:3 - Đoković osvaja drugi gem. Krenuo je silovito i nanizao poene.

1:3 - Tabilo ponovo bez greške za novi gem.

1:2 - Đoković je neprepoznatljiv. Gubi poene bez ikakve emocije. Sada se uspio dozvati i osvojiti prvi gem u ovom setu.

0:2 - Nastavlja sa odličnim tenisom Čileanac. Ovjerio je brejk koji je oduzeo na startu drugog seta.

0:1 - Nova greška Đokovića i novi brejk za Tabila. Čileanac igra fenomenalno protiv prvog tenisera svijeta.

Prvi set

2:6 - Tabil uzima prvi set!

2:5 - Siguran je Đoković na svom servis gemu ovog puta.

1:5 - Uzvraća Tabil koji će u narednom gemu tražiti ovjeru prvog seta.

1:4 - Napokon gem za Đokovića.

0:4 - Užasan početak meča za Novaka! Gubi s 4:0 u prvom setu duela protiv Tabila.

0:3 - Novi brejk! Sjajno je Tabil otvorio ovaj meč i vodi protiv Đokovića.

0:2 - Čileanac ovjerava brejk i vodi sa 2:0 protiv Novaka.

0:1 - Brejk Tabila! Imao je tri vezane gem lopte, Đoković je uspio spasiti prvu brejk loptu, ali Čileanac dolazi do vodstva.

Podsjetimo, ovaj meč za Đokovića dolazi nakon incidenta poslije 2. runde kada ga je flaša pogodila u glavu.

Zbog svega je završio u ambulanti, ali srećom, prošao je bez većih posljedica.