"Zmajevi" dobro počeli, pa stali: Mađarska zasluženo nosi puni plijen iz Zenice

Bio je ovo ključni meč „Zmajeva“ za opstanak u elitnoj diviziji jer im do kraja preostaju dueli protiv Njemačke i Nizozemske narednog mjeseca

Džeko - Avaz
+15

prije 6 sati 52 minute

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je u Zenici od selekcije Mađarske u 4. kolu Lige nacija rezultatom 0:2.

Bio je ovo ključni meč "Zmajeva“ za opstanak u elitnoj diviziji jer im do kraja preostaju dueli protiv Njemačke (Frajburg) i Nizozemske narednog mjeseca.

Naš tim je dobro otvorio utakmicu, odmah zaprijetio preko Jusufa Gazibegovića, poslije odlične akcije u šansi je bio i Benjamin Tahirović u 14. minuti, ali nakon uvodnih 15-ak minuta bh. selekcije, Mađari su preuzeli inicijativu.

Vasilj je bio na visini zadatka, a onda je i on morao vaditi loptu iz svoje mreže u 39. minuti. Mađari su izigrali našu odbranu, a kapiten Dominik Soboslaj (Szoboszlai) je pogodio za 0:1.

Statistika s utakmice BiH - Mađarska. Sofascore za Dnevni avaz

Statistika: BiH - Mađarska

Isti igrač je početkom drugog poluvremena iskoristio penal koji je skrivio Nail Omerović.

U nastavku je naša selekcija prijetila, tražila gol koji bi je vratio u život. Prijetio je Edin Džeko, ali je raspoložen bio golman Dibuš.

Ovo je vjerovatno i najslabija utakmica naše selekcije u ovogodišnjem izdanju Lige nacija.

BiH je sada na dnu tabele s jednim bodom, dok Mađarska ima pet.