TEKSTUALNI PRIJENOS

Tok utakmice / BiH - Mađarska 0:2

"Zmajevi" žele zadržati šanse za opstanak u elitnoj diviziji, a za to će biti potreban trijumf večeras

S večerašnje utakmice - Avaz
Džeko - Avaz
+18

prije 5 sati 1 minutu

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice između fudbalera Bosne i Hercegovine i Mađarske u okviru 4. kola Lige nacija.

Bosna i Hercegovina - Mađarska 0:2 (Soboslaj 39', penal 50')

FT - Kraj utakmice!

90' - Četiri minute nadoknade.

84' - Sami finiš utakmice u Zenici.

79' - Posljednje izmjene našeg selektora. Šarić i Bašić su ušli umjesto Hajradinovića i Tahirovića.

71' - Kakva prilika! Džeko je pokušao petom nakon asistencije Hajradinovića, na kraju samo korner za BiH.

68' - Mijenja i Rosi. Gazdag je zamijenio Salaja, a Gera Boru.

65' - Džeko se sada izborio za poziciju, šutirao je, ali pravo u Dibuša.

64' - Dvostruka promjena u našem timu. Gigović i Burnić ustupaju svoja mjesta Tabakoviću i Huseinbašiću.

60' - Kolašinac je sada požutio zbog prekršaja.

59' - Utihnula je i atmosfera u Zenici nakon drugog pribljenog gola.

54' - Velika šansa! Džeko je dobio tešku loptu, uspio šutirati glavom, ali odbranio je to mađarski golman Dibuš.

50' - GOL! Soboslaj šalje loptu u jednu, a Vasilja u drugu stranu za 0:2.

49' - Penal za Mađarsku! Omerović je srušio Nađa.

46' - Prvi korner za našu reprezentaciju, izborio ga je Bajraktarević nakon dodavanja Omerovića.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, Omerović je u igri umjesto Gazibegovića.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45' - Minut nadoknade.

45' - Šansa za Džeku! Sve je sjajno odradio, "slomio" je Orbana, ali lopta ide preko gola.

39' - GOL! Mađarska vodi u Zenici. Asistenciju Zoltana Nađa iskoristio je Soboslaj i matirao Vasilja.

38' - Velika prilika za Mađarsku! Tahirović je srušen, Tejlor je pustio da se igra nastavi, a onda je Salaj šutirao malo pored našeg gola.

35' - Šansa za BiH! Gigović je ubacio loptu koja je prozujala kroz šesnaesterac. Pao je Bičakčić, naši igrači traže penal, no Tejlor je pokazao da se igra nastavi.

34' - Dobro je, Soboslaj nije namjestio nišanske sprave i poslao je loptu visoko preko našeg gola.

33' - Soboslaj je izvukao prekršaj Burnića na rubu šesnaesterca, opasna prilika za Mađare.

23' - Prvi žuti karton večeras, zaradio ga je Katić nakon prekršaja nad Salajem. Katiću je ovo drugi karton, te neće igrati u narednoj utakmici BiH.

20' - Bilo je opasno! Odlična reakcija Vasilja koji je u posljednji čas reagovao ispred Salaja.

19' - Malo treba Mađarima da dođu pred naš gol. Sada je Salaj pokušao iz teške pozicije, ali nije bio precizan.

15' - Bajraktarević diže publiku na noge! Provozao je nekoliko fudbalera Mađarske, a onda izborio prekršaj iz pozicije iz koje se može uputiti kvalitetan centaršut.

14' - Velika šansa za BiH! Odlična akcija bh. fudbalera. Bila je to kombinacija Kolašinac - Hajradinović, Haris je odigrao odličnu povratnu za Tahirovića koji šutira tik pored stative.

13' - Brani Vasilj! Prava bomba Bole, ali odlično je intervenisao naš golman.

12' - Prvi korner na ovom susretu imat će Mađari nakon intervencije Katića.

9' - Prvi pokušaj Mađara, ali šut Varge završava u naručju dobro postavljenog Nikole Vasilja.

7' - Uvodno ispitivanje snaga, igra se uglavnom između dva šesnaesterca.

1' - Gazibegović u šansi! Odmah smo zaprijetili, izašli smo visoko, a Gazibegović je vrebao šansu iz drugog plana.

1' - Počela je utakmica!

20:35 - Igrači obje selekcije su izašli na teren, slijedi intoniranje himni.

20:30 - Glavni sudija ove utakmice je Englez Entoni Tejlor (Anthony Taylor).

Čovjek ima 377 utakmica u engleskoj Premijer ligi, a BiH je sudio do sada jednom - u kvalifikacijama za Euro 2016. u gostujućoj pobjedi protiv Kipra.

20:25 - Čekamo na prvu pobjedu protiv Mađara.

Ovo je šesti međusobni okršaj BiH i Mađarske. Do sada smo tri puta igrali neriješeno s Mađarima i dva puta izgubili.

20:15 - "Zmajevi" žele zadržati šanse za opstanak u elitnoj diviziji, a za to će biti potreban večerašnji trijumf. Inače, ovo će biti šesti međusobni susret BiH i Mađarske, a naša selekcija ne zna za pobjedu.

20:00 - BH Fanatikosi "zapalili" Zenicu, nema sumnje da će naši fudbaleri večeras imati veliku podršku.

19:50 - Zagrijava se atmosfera, navijači u dobrom raspoloženju i uz pjesmu krenuli prema stadionu.

19:30 - Selektori Sergej Barbarez i Marko Rosi (Marco Rossi) odredili su početne sastave.

BiH: Vasilj, Bičakčić, Katić, Kolašinac, Gazibegović, Burnić, Gigović, Tahirović, Hajradinović, Bajraktarević i Džeko.

Mađarska: Dibuš, Nikitšer, Fiola, Orban, Soboslaj, Šafer, Bola, Zs. Nađi, Varga, Salaj i Botka.