KUP NACIJA AFRIKE

Petkovićev Alžir nakon preokreta deklasirao Togo i učvrstio se na prvom mjestu

Izabranici bh. trenera su već nakon polovine takmičenja jednom nogom u narednoj fazi Kupa nacija Afrike

Slavlje Alžiraca. Platforma X

10.10.2024

Alžir našeg fudbalskog stručnjaka Vladimira Petkovića večeras je na svom terenu deklasirao (5:1) Togo, u 3. kolu Kupa nacija Afrike, te tako sa stopostotnim učinkom zadržao 1. mjesto u grupi.

Iako su Alžirci tokom cijele utakmice bili puno bolji protivnik (ukupni posjed lopte 62:38), gosti su prvi poveli preko Kilidje u 11. minuti.

Rezultat je na "nulu" vratio Benrahma u 29. minutu, a apsolutna dominacija tima našeg trenera naplaćena je tek u nastavku meča. Prvo je Benrahman drugim golom donio prednost (2:1 - 55. minuta) - ovaj put iz penala, a pitanje pobjednika riješio je Aouar u 68. minuti.

Tačku na "i" stavili su rezervista Gouiri u 86. minuti i Amoura svojim drugim golom u sudijskoj nadoknadi (90+6).

Alžir nakon tri kola ima maksimalnih devet bodova (gol razlika 10:1), Togo je drugoplasirani sa dva (4:8), a potom slijede Ekvatorijalna Gvineja i Liberija sa po jednim bodom - uz utakmici manje.

Petkovićevi izabranici tako su već nakon polovine takmičenja jednom nogom u narednoj fazi Kupa nacija Afrike. Alžir u 4. kolu gostuje Togu (14. oktobar).

Rezultat i strijelci:

Alžir - Togo 5:1 (Benrahma 29', penal 55', Aouar 68', Gouiri 86', Amoura 90+6' / Klidje 11').