Oba gola viđena su u drugom poluvremenu susreta

Boljević - Avaz
+7

prije 4 sata 53 minute

Fudbaleri Zrinjskog savladali su Željezničar na Grbavici u posljednjem meču 7. kola Wwin lige BiH (0:2) i tako pokvarili proslavu 103. rođendana sarajevskog velikana.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez mnogo uzbuđenja. Nije bilo pravih prilika u prvih 45 minuta, što se ne može reći za nastavak utakmice. Drugi dio susreta obilježio je i desetominutni prekid zbog dimne zavjese navijača Željezničara.

Nakon toga, Zrinjski je imao tri fantastične prilike. Prvo je zaprijetio Mario Ćuže u 58., ali je iz odlične pozicije nakon centaršuta s lijeve strane šutirao pored gola. Četiri minute kasnije Marijan Ćavar je uposlio Nardina Mulahusejnovića, alli napadač Zrinjskog nije bio precizan.

I kako to biva "treća sreća“ za Zrinjski. Igrao se 65. minut kada je Fran Topić asistirao, a Mulahusejnović matirao Vedada Muftića.

Željezničar je najbolju priliku imao u 82. minuti susreta kada je Samir Radovac, nakon sjajnog solo prodora pogodio prečku. I onda je u nadoknadi meča Marijan Ćavar riješio pitanje pobjednika pogotkom na asistenciju Matije Malekinušića. Zanimljivo da je Ćavar dao gol na Grbavici i u 1. kolu Wwin lige BiH, ali tada u dresu Širokog Brijega.

Željezničar u narednom kolu očekuje gradski derbi protiv Sarajeva na Koševu, dok će Zrinjski dočekati Široki Brijeg u hercegovačkom okršaju.

Rezultat i strijelci:

Željezničar - Zrinjski 0:2 (Mulahusejnović 65', Ćavar 90+2')

Tok utakmice

FT - Kraj utakmice!

90+2' - GOOOOOOOOL! Malekinušić asistira, a Ćavar pogađa i riješava pitanje pobjednika na Grbavici! Zanimljivo da je Ćavar kao fudbaler Širokog Brijega bio strijelac na ovom stadionu u 1. kolu (0:1).

90' - Dvanaest minuta nadoknade.

87' - Camber i Malekinušić su u igri kod Zrinjskog umjesto Ćužea i Topića.

83' - Nema penala za Željezničar, odlučio je Njegomirović nakon provjere usporenog snimka.

83' - Domaći traže penal! Gledat će to Njegomirović, sporno je povlačenje nad Mirčevskim.

82' - Prečka! Najbolja šansa za domaće na ovoj utakmici, Radovac je sjajno prošao, namjestio se na šut, ali uzdrmao samo okvir gola!

80' - Izmjene i u Zrinjskom. Jurilj i Ivančić su zamijenili Mulahusejnovića i Mašića.

79' - Ćorić ponovo mijenja. Karjašević je u igri umjesto Al Džabera.

70' - Trostruka izmjena kod domaćih. Cvetanovski, Mahmić i Hiroš ustupaju svoja mjesta Šabiću, Mirčevskom i Dangubiću.

65' - GOOOOOOOOOOL! Treća velika šansa za "Plemiće" u drugom dijelu i evo gola, Mulahusejnović je strijelac!

62' - Još jedna sjajna prilika za goste! Ćavar je uposlio Mulahusejnovića koji sa sedam metara šutira pored gola.

58' - Velika šansa za Zrinjski! Ćuže je ostao sam na petercu poslije centaršuta s lijeve strane, ali je šutirao pored gola.

55' - Nastavljena je utakmica nakon skoro desetominutnog prekida.

47' - Kratki prekid utakmice zbog dimne zavjese s južne tribine. Podsjetimo, navijači Željezničara slave 103. rođendan svog voljenog kluba, stoga i ova dimna koreografija.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, nije bilo promjena u ekipama.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45' - Minut nadoknade.

40' - Treći žuti karton na ovom susretu, zaradio ga je Barišić koji je u prethodnom napadu loše šutirao pred golom Željezničara.

30' - Period mirnije igre, bez mnogo uzbuđenja na Grbavici.

23' - Boljević je bio u akciji za domaće, ali njegov centaršut je završio u naručju golmana Marića.

15' - Hiroš je zaprijetio sada na gol gostiju. Ovo je bio prvi šut u okvir gola, a Marić je loptu odbio u korner.

12' - Problem za Željezničar! Radovac je dobio žuti karton, što znači suspenzija i neće ga biti u narednom kolu protiv Sarajeva.

11' - Prvi žuti karton na ovoj utakmici, a zaradio ga je Savić.

8' - Gosti su krenuli ofanzivno od prve minute, ali Muftić je sigurno intervenisao.

3' - Sjajna atmosfera na Grbavici, domaći navijači slave 103. rođendan Željezničara.

1' - Počela je utakmica!

Ovaj duel će se igrati u sjajnoj atmosferi stadiona Grbavica koji je ispunjen do posljednjeg mjesta. Stigli su i početni sastavi.

Željezničar: Muftić, Galić, Cavnić, Karamarko, Mahmić, Radovac, Al Džaber, Cvetanoski, Hiroš, Boljević i Krpić.

Zrinjski: Marić, Barišić, Mašić, Ćorluka, Mulahusejnović, Savić, Surdanović, Ćuže, Topić, Ćavar i Tičinović.

Pravdu na Grbavici će dijeliti Aleksandar Njegomirović. Pomoćnici će biti Arnel Novalić i Sreten Udovičić.

Četvrti sudija je Mario Pejović, dok su u VAR sobi Ermin Sivac i Stefan Tešanović.

Inače, ranije danas su odigrane još dvije utakmice 7. kola Wwin lige BiH. Sarajevo je kao gost savladalo Borac (1:0), dok je Posušje na svom terenu bilo bolje od Radnika s 3:1.