SPEKTAKL U "CVAJTI"

Šalke vodio s 3:0, pa doživio blamažu kući: Pobjedu slavi nesuđeni fudbaler Želje, Borca i Sarajeva

Svih 90 minuta u pobjedi Darmštata odigrao je Aleksandar Vukotić

Slavlje Vukotića i društva. Platforma X

prije 4 sata 53 minute

Noćna mora Šalkea se nastavlja. Fudbaleri ovog tima večeras su na otvaranju 6. kola njemačke 2. Bundeslige na svom terenu izgubili od Darmštata s 5:3.

Vodio je Šalke s 3:0, ali je na kraju pred svojim navijačima doživio šokantan poraz. Činilo se da će tim iz Gelzenkirhena rutinski slaviti nakon što je u 39. minuti imao 3:0, ali drugo poluvrijeme je bilo kao iz najgore noćne more.

Šalke je poveo u 14. preko Tobijasa Mora (Mohr), na 2:0 povisio je Musa Sila (Moussa Sylla) u 34., dok je treći gol bio djelo Rona Šalenberga (Schallenberg) u 39. minuti.

Darmštat je znake života počeo pokazivati u nadoknadi prvog dijela kada je Hornbi iskoristio penal. Potom je uslijedio šou Isaka Lidberga (Isac) koji je dao het-trick, pogađao je u 56., 76. i 87. minuti. Konačnih 3:5 postavio je Lopez u sedmoj minuti nadoknade.

Svih 90 minuta u pobjedi Darmštata odigrao je Aleksandar Vukotić, bivši defanzivac Krupe s Vrbasa s kojom je s dosta uspjeha igrao Premijer ligu BiH.

Vukotić se jedno vrijeme povezivao sa Željezničarom, Sarajevom i Borcem, ali do transfera nije došlo.

Rezultat i strijelci:

Šalke - Darmštat 3:5 (Mor 14', Sila 34', Šalenberg 39' / Hornbi penal 45+5', Lidberg 56', 76', 87', Lopez 90+7').