Bh. fudbaler Ajdin Hasić upisao prvijenac u pobjedi Cracovije

Hasić je bio u Sarajevu na posudbi iz Bešiktaša

Hasić je u 73. minuti pogodio mrežu gostiju. sportske.ba

Z. K.

24.8.2024

Bosanskohercegovački fudbaler Ajdin Hasić postigao je prvijenac u dresu poljske Cracovije u pobjedi nad Gornikom rezultatom 3-2.

Gostujući tim je u 20. minuti poveo golom Rasaka, a samo šest minuta kasnije na semaforu je pisalo 1-1. Pogodak za izjednačenje djelo je Rozge. Gosti su ponovo poveli u 32. minuti golom Ismaheela.

Drugo poluvrijeme donijelo je nova uzbuđenja. Najprije je Cracoviji poništen gol u 48. minuti zbog ofsajda, a od 57. minute gostujući tim je igrao sa igračem manje, jer je direktan crveni karton dobio Janicki.

Cracovia je to iskoristila. Ajdin Hasić je u 73. minuti pogodio mrežu gostiju, a bivšem igraču Sarajeva ovo je bio prvijenac u novom klubu. Konačnih 3-2 postavio je Sanchez autogolom u 78. minuti utakmice.

Ajdin Hasić je bio u Sarajevu na posudbi iz Bešiktaša, a po povratku sa posudbe, turski klub ga je besplatno dao u Poljsku.