Borac u problemima na Farskim Ostrvima: Banjalučani gube i imaju igrača manje

Od 30. minute fudbaleri aktuelnog prvaka BiH igraju s fudbalerom manje

S današnje utakmice. KÍ - Klaksvíkar Ítróttarfelag

8.8.2024

Aktuelni prvaci Bosne i Hercegovine, fudbaleri Borca gube u prvom poluvremenu prve utakmice 3. pretkola Evropske lige na gostovanju kod Klaksvika (2:1).

Klaksvik je poveo u 10. minuti preko Pala Kletskarda (Pall Klettskard), a Borac se u meč vratio nakon pola sata igre i bizarnog autogola.

Naime, Jovo Lukić je zaobišao golmana, a onda odigrao povratnu loptu. Tražio je nekog od saigrača, a lopta se odbila od dva igrača Klaksvika, pa od golmana i završila u golu.

Međutim, novi problemi za Banjalučane pojavili su se pet minuta kasnije kada je Sebastijan Erera (Herrera) zaradio crveni karton.

Da stvar bude gora po prvaka BiH, Klaksvik je do gola došao iz slobodnog udarca koji je skrivio Erera. Arni Frederiksberg je to lukavo izveo i pogodio za 2:1.