ENGLEZI IDU U FINALE

Video / Nizozemci bijesni zbog odluke njemačkog arbitra: Je li ih sudijska greška koštala

Sporni trenutak s utakmice. Platforma X

11.7.2024

Fudbalska reprezentacija Engleske plasirala se u finale Evropskog prvenstva, nakon što su u polufinalnom duelu bili bolji od selekcije Nizozemske (2:1).

"Gordi albion" se tako uspio vratiti u finale, uspjeh koji im je pošao za rukom i na Euru 2020.

Najviše su razočarani Nizozemci, koji su poveli na susretu spektakularnim pogotkom Ćavija Simonsa (Xavi) u 7. minuti, da bi Englezi uspjeli preokrenuti golovima Kejna (Kane) s bijele tačke i Votkinsa (Watkins) u samom finišu susreta.

Posebno su sporne dvije situacije iz 14. minute koja su dovele do penala. Naime, mnogi zamjeraju njemačkom arbitru Feliksu Cvajeru (Felix Zwayer) to što je dosudio penal nakon što je Kejn udario nogom Damfrisa (Dumfries), a kao još veći problem situaciju koja je prethodila - kada je Bukajo Saka (Bukayo) rukom "smirio" loptu.

Posebno se arbitrima iz VAR Sobe se zamjera to što nisu pokazivali na ponovoljenom snimku potez Sake.

Nizozemci su bijesni jer je ova odluka promijenila tok utakmice. Vodili su nakon 7 minuta, a onda samo sedam kasnije primili pogodak iz penala.