Tok utakmice / Nizozemska - Engleska 1:2

Ovu utakmicu na Signal Iduna Parku sudit će njemački arbitar Feliks Cvajer

Kejn - Avaz
Nizozemska - Engleska - Avaz
+2

10.7.2024

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos drugog polufinala Evropskog prvenstva između Nizozemske i Engleske.

Pobjednik ovog duela na megdan će Španiji koja je jučer bila bolja od Francuske rezultatom 2:1.

Nizozemska - Engleska 1:2 (Simons 7' / Kejn 18', Votkins 90')

FT - Kraj utakmice!

90' - GOOOOOOOOOOL! Votkins pogađa sjajno, Englezi vode!

88' - Sami finiš utakmice.

86' - Saka je požutio zbog prekršaja, a za njim i Van Dajk nakon prigovora kod Cvajera.

80' - Dvostruka izmjena u Engleskoj. Palmer i Votkins su zamijenili Fodena i Kejna.

79' - Ofsajd! Saka je zatresao mrežu Nizozemske, ali pomoćni sudija diže zastavicu, signalizirajući ofsajd. I jeste bio, asisteng kod Sakinog gola Voker je zaspao u nedozvoljenoj poziciji.

72' - Belingem je sada požutio u engleskom timu, dok Nizozemci pletu mrežu oko protivničkog šesnaesterca.

65' - Evo prve šanse u drugom poluvremenu! Pikford je spasio Engleze nakon šuta Van Dajka.

61' - Gakpo je povukao akciju Nizozemaca, ali je Verman na kraju loše centrirao i upropastio sve.

55' - Nizozemci sada imaju loptu duže u svom posjedu.

50' - Nešto sporiji početak drugog dijela.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Kod Nizozemske je Veghorst zamijenio Malena, a u engleskom timu Šo će igrati umjesto Tripijea.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45' - Tri minute nadoknade.

44' - Tripije je sada pokušao lijevom nogom iznenaditi golmana Nizozemske koji je ponovo dobro intervenisao.

39' - Foden ponovo prijeti, ali Verbrugem je bio na visini zadatka.

35' - Problem za Nizozemsku! Depaj mora van igre, umjesto njega na terenu je Verman.

Damfris spasio Nizozemsku. Platforma X

32' - Prečka sada spašava Nizozemsku! Foden je šutirao, a okvir gola je sada saveznik "Lala".

30' - Prečka! Damfris je šutirao nakon kornera, a okvir gola spašava Engleze.

28' - Konačno su Nizozemci prešli centar, Malen je izborio korner.

25' - Englezi su nakon gola preuzeli inicijativu.

23' - Kakva prilika za Englesku! Foden je savladao golmana Nizozemske, ali Damfris s linije to čisti i spašava Nizozemsku.

18' - GOOOOOOOOOOOL! Verbrugem je pročitao stranu, ali Kejnov penal je bio isuviše jak i precizan.

16' - Penal za Englesku! Kejn je odmah uzeo loptu, a Damfris je zbog neoprezne igre dobio i žuti karton.

15' - Cvajer ide gledati usporeni snimak, Englezi traže penal zbog opasne igre Damfrisa.

14' - Velika šansa! Kejnu se odbila lopta u šesnaestercu Nizozemske, uhvatio je volej, ali poslao loptu visoko preko gola.

13' - Prvi pokušaj Engleske večeras. Kejn je šutirao, odbranio je Verbrugem.

7' - GOOOOOOOOOOOOL! Sjajan pogodak Ćavija Simonsa, Pikford je bio kratak, Nizozemska vodi!

4' - Uvodno ispitivanje snaga.

1' - Počela je utakmica!

20:50 - Fudbaleri dva tima izlaze na teren, slijedi intoniranje himni.

20:45 - Prolom oblaka u Dortmundu, baš kao na utakmici Njemačke i Danske. Srećom, nevrijeme se smirilo pred sami početak duela.

Baš kao i na utakmici između Nemačke i Danske, usledila je provala oblaka u Dortmundu. Srećom, do početka meča ostalo je nešto manje od sat vremena, pa se očekuje da ovo neće uticati na izdanje obe ekipe.

20:40 - Nizozemcima je ovo prvo polufinale nakon 20 godina, dok Englezi žele u drugo uzastopno finale prvenstva Evrope.

Poznati su i početni sastavi.

Nizozemska: Verbrugem, Damfirs, De Fraj, Van Dajk, Ake, Šouten, Simons, Rejinders, Malen, Gakpo i Depaj.

Engleska: Pikford, Voker, Stons, Guehi, Saka, Mejnu, Rajs, Tripije, Foden, Belingem i Kejn.

Ovu utakmicu na Signal Iduna Parku sudit će njemački arbitar Feliks Cvajer (Felix Zvayer).