Uspavanka riješena golom Kolo Muanija: "Trikolori" prošli u četvrtfinale

Detalj s utakmice Francuska - Belgija - Avaz
+5

prije 2 dana

Fudbalska reprezentacija Francuske pobijedila je selekciju Belgije rezultatom 1:0 u osmini finala Evropskog prvenstva.

Utakmica igrana na Dizeldorf areni nije obilovala velikim šansama, prilikama za gol, a odlučio je trenutak u 85. minuti.

Međutim, prije toga viđeno je nekoliko šansi na obje strane, koje su mogle donijeti objema reprezentacijama prolazak u četvrtfinale.

Prvi su zaprijetili Belgijanci u 24. minuti iz slobodnog udarca, kada je Kevin De Brujne (Bruyne) probao iznenaditi Manjana (Maignan), ali je to čuvar mreže Francuske uspio odbraniti.

Deset minuta kasnije  Kunde (Kounde) je sjajno primio i poslao loptu u šesnaesterac, ali Tiram (Thuram) šutirao glavom malo pored gola.

U nastavku susreta prijetili su Francuzi preko Čuamenija (Tchouameni) i Mbapea (Mbappe), ali sve je bilo više-manje bezopasno po gol Belgije.

Statistika. Sofascore za Dnevni avaz

Statistika: Francuska - Belgija

Za Belgiju najveću šansu imao je De Brujne u drugom dijelu, dok je Lukaku ponovo bio nevidljiv.

Ključni trenutak se odigrao u 85. minuti. Randal Kolo Muani, koji je ušao sredinom drugog dijela, uspio je primiti loptu u šesnaestercu, šutirati, a lopta pogađa Vertongena na putu do gola i vara Kastelsa, koji je tada bio nemoćan.

Francuska se nakon toga uspjela odbraniti i slaviti prolazak u četvrtfinale.