Tok utakmice / Francuska - Belgija 1-0

Detalj s utakmice Francuska - Belgija - Avaz
+8

prije 2 dana

Fudbalske reprezentacije Francuske i Belgije sastaju se u prvoj utakmici trećeg dana nokaut-faze na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.

Francuska je prošla u osminu finala Eura kao drugoplasirana u grupi D s pet bodova, dok je Belgija bila druga u grupi E s četiri.

Utakmica se igra na stadionu Dizeldorf arena, a glavni sudija na ovom meču bit će Glen Niberg iz Švedske.

Tekstualni prijenos utakmice Francuske i Belgije pratite na portalu avaz.ba.

Francuska - Belgija 1:0 (Kolo Muani 85')

FT - GOTOVO JE! Francuska je u četvrtfinalu!

90' - Igrat će se još samo tri minute.

85' - GOLLL!!!!! Kolo Muani je pogodio! Sjajno se oslobodio Vertongena, a onda je lopta nesretno pogodila defanzivca Belgije na putu ka golu i prevarila golmana.

83' - Velika šansa za Belgiju! De Brujne je sjajno pobjegao odbrani, a onda je i silovito šutirao. Međutim, Manjan je sjajno odbranio.

74' - Velika šansa za Francusku! Saliba je šutirao sjajno nakon kornera, ali odlazi pored gola.

71' - Velika šansa za Belgiju! Sjajan pokušaj Lukaku, ali brani Manjan njegov udarac.

63' - Uzvraćaju i Belgijanci. Mangala je zamijenio Openda.

62' - Prva izmjena za Francuze. Kolo Muani je zamijenio Tirama.

61' - Fenomenalan je Hernandez! Karasko mu je bježao, ali ga je stigao lijevi bek i izbacio loptu u korner.

55' - Kunde je pronašao Mbapea, ali je napadaču lopta prešla preko noge u trenutku šutiranja, pa to odlazi daleko od gola.

53' - Solo prodor pa udarac Mbapea, ali ni on nije bio precizan.

50' - Nova prilika za Francuze. Tiram je šutirao ponovo glavom, ali ponovo je i neprecizan.

49' - Velika šansa za Francusku! Šutirao je Čuameni, ali se lopta dva puta odbila na putu do gola i Kastels se morao namučiti da odbrani taj udarac.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Dizeldorfu!

45+1' - Sjajan prodor Mbapea, između dva igrača se provukao, dodao do Čuamenija koji je bio na nekih 15 metara, ali opet nije dobro kontrolisao snagu veznjak i poslao je visoko preko gola loptu.

45' - Igrat će se još minuta u Dizeldorfu.

39' - Čuameni je šutirao iz velike daljine, ali odlazi visoko preko gola.

34' - Velika šansa za Francusku! Kunde je sjajno primio i poslao loptu u šesnaesterac, ali Tiram šutirao glavom malo pored gola.

27' - Opet dobra prilika za Belgijance. Nakon što je Doku prošao, dodao je do Trosara, ali ispriječili su se defanzivci Francuske.

24' - Velika prilika za Belgiju! Prvi ozbiljan pokušaj "Đavola" na utakmici. De Brujne je šutirao direktno iz slobodnog udarca, a Manjan je rukometnim potezom uspio odbraniti.

23' - Grizman je bio neoprezan i oborio je Dokua, pa je dobio žuti karton.

18' - Tiram je šutirao glavom, ali lopta odlazi pored gola

14' - Prvi žuti karton na utakmici je dobio Čuameni zbog prigovora.

14' - Veoma loš udarac Mbapea nakon kornera. Otišlo je to daleko preko gola.

12' - Sjajan dupli pas i prodor Kundea, ali njegova povratna lopta je prozujala kroz peterac, ali nije bilo nikoga od Francuza pred golom.

10' - Grizman je pokušao nakon dobrog prodora, ali je to bilo veoma slabo.

6' - Francuzi drže loptu u svom posjedu, ali ne uspijevaju napraviti ništa ozbiljnije na startu utakmice.

3' - Rabijo je imao prvu priliku na utakmici.

1' - Počeo je susret u Dizeldorfu!