Inter slavio protiv Lečea, Džeko opet nije pogodio

Igrače Intera slave pogodak. Inter

Danijal Hadzovic

5.3.2023

Fudbaleri Intera rezultatom 2:0 savladali su danas Leče i tako nastavili borbu za odlazak u Ligu prvaka naredne sezone.

Prvi pogotak Inter je postigao u 29. minutu kada je Nikolo Barela (Nicolo Barella) ostavio povratnu loptu za Henrika Mektirijana (Henrikh Mkhitaryan) koji je efektnim udarcem  pogadio gornji lijevi ugao gola golmana Lečea Vladimira Falkonea (Wladimir Falcone).

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 1:0. U osmoj minuti nastavka Lautaro Martinez pogodio je za konačnih 2:0.

Edin Džeko odigrao je svih 90 minuta, ali ponovo nije uspio prekinuti golgeterski post u Seriji A koji traje osam utakmica i više od dva mjeseca. Ostao je na osam pogodaka u ovoj sezoni.

Inter u narednom kolu gostuje Speziji, dok Lecce dočekuje Torino.

Na tabeli je Napoli uvjerljivo prvi sa 65 bodova. Na drugom mjestu je Inter s 15 bodova zaostatka, dok je treći Lazio s dva boda manje.