Težak poraz bh. košarkaša u Crnoj Gori

"Zmajevi" potpuno podbacili na startu drugog kruga kvalifikacija za SP

Katastrofalna igra u odbrani naših košarkaša. FIBA

24.8.2022

Košarkaška reprezentacija BiHpretrpjela je težak poraz rezultatom 88:69 u prvom susretu drugog kruga kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo na gostovanju kod Crne Gore.

Naš tim je odigrao vrlo lošu utakmicu, posebno u odbrani, koja većim dijelom utakmice nije postojala.

Također se mora naglasiti bezvoljnost i statičnost, za razliku od Crne Gore, koja je cijelu utakmicu igrala s većim žarom i na kraju upisala zasluženu pobjedu.

Najraspoloženiji u našoj selekciji bio je Džon Roberson (John) s 20 koševa. Džanan Musa dodao je 19, a Jusuf Nurkić 13 poena.

Crnogorce je do pobjede predvodio Vladimir Mihailović s 18 koševa, dok su Petar Popović i Kendrik Peri (Kendrick Perry) dodali po 15.

"Zmajevi" narednu utakmicu igraju u subotu, kada u Skenderiji dočekuju Francusku.

10' - Novi poeni Nurkića. 86:66.

9' - Sada poeni Dubljevića. Sve je ovdje gotovo odavno. Čeka se samo kraj utakmice.

9' - Poeni Nurkića.

8' - Gegić je pogodio, međutim, primili smo odmah koš.

7'- Mihailović pogađa novu trojku za Crnogorce. Naša odbrana ponovo ne postoji.

6' - Trojka Popovića od tablu, uzvratio je na drugoj strani Musa. 74:58.

5' - Nurkić je pogodio dva bacanja.

4' - Musa je bio precizan s linije slobodnih bacanja za 71:53.

4'- Vezao je Peri četiri poena. Vratili su Crnogorci plus 20 i samo je pitanje s kojom razlikom će slaviti pobjedu.

4' - Koševi Perija za 69:51.

2' - Roberson pogađa dva bacanja, a onda Musa zakucava za 67:51.

1' - Konfuzija sada u našem napadu. Mnogo grešaka i čini se kako smo se pomirili s porazom.

Četvrta četvrtina

10' - Završena je treća četvrtina. Plus 20 za Crnu Goru.

10' - Potpuni raspad u našoj odbrani. Vraćaju Crnogorci plus 20.

9' - Sada poeni Halilovića. Smanjujemo na -16.

9' - Roberson je pogodio trojku. U ovom trenutku naš jedini rasploženi igrač.

8' - Ponovo naša odbrana ne postoji. Radović je zabio.

8' - Polaganje Atića. Konačno poeni za naš tim. Međutim, primamo koš već u narednom napadu.

7' - Mihailović s linije slobodnih bacanja povisio na 58:37.

7' - Radović je pogodio trojku, u narednom napadu poentirao je Gegić uz dodatno slobodno bacanje, koje je promašio.

5' - Trojka Dubljevića za plus 20. Prijeti nam potpuni debakl.

5' - Popović je ostavljen sam na šutu za tri. 52:35.

4' - Nije pogodio Musa trojku.

4' - Namjerna lična greška Nurkića.

4' - Promašio je Lazić trojku. Ispucavanje na obje strane.

3' - Trojka Robersona. Smanjili smo na minus 12.

2' - Vratio je Lazić trojku Crnogorcima.

2' - Realizovao je Roberson sva tri slobodna bacanja.

1' - Dubljević je pogodio trojku. 44:26.

Treća četvrtina

10' - 41:26 je rezultat prvog poluvremena.

10' - Nije Gegić pogodio trojku iako je imao otvoren šut.

10' - Promašili smo dva vezana napada. Ništa nam ne ide od ruke, ni u odbrani, ni u napadu.

9' - 16 poena prednosti za Crnogorce. Prijeti nam debakl.

9' - Deseti poen Mihailovića.

8' - Dubljević je iskoristio jedno slobodno bacanje. Imaju Crnogorci plus 12.

8' - Musa je pogodio jedno bacanje. 36:25.

8' - Radović poentira za 36:24.

7' - Poeni Muse za 34:24.

6' - Promašili su Crnogorci trojku. Nismo ni mi poentirali u narednom napadu.

6' - Trica Mihailovića. Maksimalnih 12 razlike za Crnogorce.

5' - Simonović nezadrživ. Devet razlike ponovo.

4' - Poeni Simonovića, a onda Roberson postiže nove poene.

4' - Polaganje Robersona za minus sedam.

3' - Jedno bacanje je pogodio Nurkić. Njegov sedmi poen.

3' - Trojka Mihailovića. Deset razlike za Crnogorce.

3' - Promašio je Nurkić trojku, a onda Lazić napravio ofanzivni faul.

2' - Nurkić je pogodio oba slobodna bacanja. 24:17.

2' - Novi poeni za Crnogorce. Sada je plus devet.

1' - Drobnjak pogađa dva bacanja za 22:15.

1' - Istekao je naš napad. Nismo uspjeli poentirati.

1' - Ispala je naša odbrana. Vrlo lijepa akcija Crnogoraca i poeni Radončića za 20:15.

Druga četvrtina

10' - 18:15 rezultat nakon prve četvrtine.

10' - Dva pogođena bacanja Halilovića za 18:15.

10' - Gegić je promašio za tri, a u posljednim trenucima napada dobili smo faul.

9' - Radović pogodio jedno bacanje. 18:13 za Crnogorce.

9' - Plus četiri za Crnogorce. Najveća prednost do sad. Radović je poentirao.

8' - Peri ponovo pogađa za 15:13. Njegov šesti poen.

8' - Simonović je poravnao, a onda blokada nad Musom.

7' - Fulio je Nurkić oba slobodna bacanja.

7' - Na suprotnoj strani promašaj Perija. Imat ćemo priliku da se odvojimo.

7' - Gegić spustio loptu za Nurkića koji polaže za 11:13.

7' - Mala pauza dok se rješavaju problemi sa satom.

7' - Radončić je promašio oba slobodna bacanja. I dalje je rezultat 11:11.

6' - Nisu Crnogorci pogodili troju, s druge strane Sulejmanović nije bio precizan.

6' - Prave Crnogorci prekršaj u napadu nad Nurkićem.

5' - Nekoliko promašaja na obje strane.

5' - Roberson uzvraća trojku Periju za 11:11.

3' - Sjajno polaganje Vrapca. Vodimo 6:8.

3' - Musa je uspješno realizirao oba slobodna bacanja. 6:6.

2' - Odmah uzvraćaju Crnogorci preko Perija.

2' - Prvi poeni Nurkića. Rezultat je 4:4.

1' - Crnogorci su poravnali u svom prvom napadu.

1' - Prvi poeni za naš tim.

1' - Počela je utakmica.

18:58 - Igrači su odradili zagrijavanje. Sve je spremno za početak utakmice.

18:52 - U toku je intoniranje himni.

18:48 - Bolji međusobni duel

S Crnogorcima smo prethodno odigrali četiri utakmice, od čega smo tri dobili.

Posljednji meč bio je prijateljskog karaktera i datira iz avgusta 2016. godine, kada su Crnogorci slavili sa 78:68.

18:42 - Bećiragić: Želimo napraviti veliki korak ka SP

Bh. selektor Adis Bećiragić je u najavi utakmice izjavio kako su u našem timu svjesni važnosti utakmice, u kojoj bi nas pobjeda mogla približiti SP.

- Utakmica s Crnom Gorom je izuzetno važna, svjesni smo toga, oni će imati imperativ. S jedne strane će imati prednost, ulaz će čak biti besplatan, pokušat će da naprave atmosferu, a ja bih volio da mi to iskoristimo jer to za njih može biti i problem. Želimo iskontrolisati utakmicu i napraviti veliki korak prema Svjetskom prvenstvu - kazao je Bećiragić.

18:40 - Prenesenih devet bodova

"Zmajevi" su u drugu fazu kvalifikacija prenijeli devet bodova (tri pobjede i tri poraza) i trenutno se nalaze na petom mjestu grupe K.

Crna Gora je na učinku od 10 bodova (četiri pobjede i dva poraz) i trećem mjestu.

Tri najbolje selekcije iz grupe izborit će direktan plasman na SP.

18:30 - 12 odabranih

"Zmajevi" su jučer autobusom otputovali u Podgoricu, gdje je selektor Bećiragić poveo 12 igrača.

Na raspolaganju će mu biti: Sani Čampara, Kenan Kamenjaš, Amar Gegić, Edin Atić, Aleksandar Lazić, Adin Vrabac, Emir Sulejmanović, Jusuf Nurkić, Džon Roberson (John), Džanan Musa, Miralem Halilović i Ajdin Penava.