U saradnji s njemačkim „Tazom“,i talijanskim „Il Fatto Quotidianom“, meksičkom „Contralíneom“ te španjolskim „Publicom“ i pod zajedničkim naslovom „Mreža netolerancije“ (The Intolerance Network), Wikileaks je objavio 17.000 dokumenata koji pripadaju desničarskim udrugama iz Španije, „HazteOiru“ i „CitizenGO-u“, a koji pokazuju način na koji te dvije organizacije lobiraju širom svijeta, pa tako i u Hrvatskoj.
Ti dokumenti, između ostalog, prikazuju propagandni materijal „CitizenGO-a“ prema njihovim partnerima u svijetu, ali i finansijske transakcije u kojima se na više mjesta mogu pronaći udruge u Hrvatskoj, i to ponajprije "U ime obitelji", prenosi portal Index.hr.
U dokumentima je vidljivo kako je ova španska udruga posebno provjeravala hrvatski porezni sistem kako bi mogla finansirati udruge i pojedince te je tako vidljiv niz finansijskih transakcija prema udruzi „U ime obitelji“.
Osim Željke Markić, prenosi Index.hr, spominju se i druga imena u Hrvatskoj, poput europarlamentarca Karla Resslera ili Nikoline Ćorak iz Ministarstva branitelja te Vice Batarela.
U jednoj od brošura „CitizenGO-a“ iz 2013. tako se spominje trošak od 17.675 dolara za menadžera kampanje u Hrvatskoj. Upravo u to vrijeme održan je takozvani referendum o braku.
Materijali koje je objavio Wikileaks pripadaju organizacijama „CitizenGO“ i „HazteOir“.
Ovu posljednju je 2001. osnovao Ignacio Arsuaga Rato, prijatelj vođe desničarske španke stranke Vox, Santiaga Abascala, te je u rodu s konzervativnim političarom Rodrigom Ratom, objavio je španski Publico u saradnji s Wikileaksom.
„CitizenGO“ je internacionalna platforma nastala 2013. godine, koju je također inicirao Arsuaga, a proširila se na 50 zemalja
Analizom dokumenata španski novinari zaključili su kako su doprinosi multimilionera u blagajni „CitizenGO-a“ uspjeli pretvoriti ovu ultrakatoličku platformu u međunarodni motor za promidžbu krajnje desnih stranaka i organizacija. Spominju se njihove veze s euroskeptičnom desnicom te kontakti s Marine Le Pen, Geertom Wildersom i Frauke Petry.
„CitizenGO“ je, navodi Index.hr, već godinama prisutan u Hrvatskoj, a preko te platforme pokrenuto je niz peticija kao što su: „NE obaveznom programu LGBT indoktrinacije“, „Povucite neukusnu kampanju neprimjerenu za Hrvatsko narodno kazalište“, „Pravo na život nije pravo na ubistvo druge osobe“, „Hrvatska treba ljude koji vjeruju u sebe, u brak, u obitelji“!, „Ne operaciji promjene spolnih obilježja na teret HZZO-a“, „Ne ideološkoj konvenciji Vijeća Europe“, „Ne uvođenju materijala koji promiču homoseksualni stil života u naše škole“!, „Ne Frljićevom širenju mržnje javnim novcem“, „Revidirajte lektiru, izbacite pedofiliju i perverzije“, „Zloupotreba umjetnosti: Obeščašćivanje sakralnih objekata i vrijeđanje vjernika“, „Tomato: Povuci vulgarnu kampanju "Liži si macu", „Stop istanbulska konvencija“, „Ne želimo predstavljanje LGBT slikovnice u sisačkoj gradskoj knjižnici“ i druge.
U velikom broju dokumenata koje je objavio Wikileaks vezano za „CitizenGO“ spominje se udruga „U ime obitelji“ te posebno njeni čelnici Željka Markić, Ivan Munjin i Ana Marija Marković te je jasno kako su često na njihovim konferencijama, samitima i panelima, piše Index.hr.