Džeko stao pred kamere i odgovorio kritičarima: Fenerbahče me zato i doveo

Gol je samo nagrada za vaš rad, a ja radim na mnogim stvarima

Džeko: Dao novi gol. Screenshot

prije 9 sati 29 minuta

Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine i Fenerbahčea Edin Džeko danas je postigao 10. gol u sezoni za turski tim u pobjedi nad Bodrumsporom (2:0).

Džeko je u 55. minuti iskoristio asistenciju Sofijana Amrabata (Sofyan) i bez problema matirao protivničkog golmana. Računajući samo tursko prvenstvo, ovo je bio šesti put da je Edin strijelac ove sezone. Nakon meča se obratio medijima.

- Dobro smo krenuli u utakmicu. Naš je cilj bio doći naprijed i rano zabiti. Mislim da smo u prvom poluvremenu trebali malo manje dirati loptu.

Uspjeli smo to u drugom poluvremenu, moglo je biti opasno da je rezultat bio 1:0. Po mom mišljenju, još moramo napredovati -  rekao je Džeko.

Osvrnuo se i na pojedine kritike nakon što na prethodna dva meča u prvenstvu nije uspio postići gol.

- Igrao sam za tim tokom svoje cijele karijere. Ljudi izvana fokusiraju se samo na golove. Gol je samo nagrada za vaš rad, a ja radim na mnogim stvarima.

Pomažem i svojoj ekipi u odbrani. Fenerbahče me zato i doveo - poručio je Džeko.