WWIN LIGE BIH

Drama na Mokrom Docu i pobjeda Širokog Brijega: Tim s Pecare najavio izlazak iz krize

Širokobriježani su ovim trijumfom prekinuli niz od pet uzastopnih susreta bez pobjede

S meča na Mokrom Docu. HŠK Posušje

prije 2 dana

Fudbaleri Širokog Brijega slavili su kao gosti kod Posušja u prvom meču 10. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine rezultatom 2:1.

Širokobriježani su ovim trijumfom prekinuli niz od pet uzastopnih susreta bez pobjede. Prvi pokušaj na utakmici zabilježen je u 19. minuti kada je Iličić šutirao, ali je golman Galić odbranio i izbacio loptu u korner.

Na prvu pravu priliku čekali smo do 31. minute kada je Rozić sjajno šutirao, ali se Tomić istakao i intervencijom spasio gol gostiju.

Samo četiri minute kasnije prava majstorija Damira Zlomislića koji je s oko 27 metara udaljenosti postigao sjajan gol.

Domaći su se u meč vratili iz prve prave prilike u drugom dijelu. Igrao se 51. minut kada je Kobiljar nakon solo prodora asistirao Bešliću, a ovaj pogodio za 1:1.

U 57. minuti Širokobriježani dolaze do jedanaesterca koji u gol za novo vodstvo pretvara Mateo Stanić.

Tim s Pecare je imao vodstvo i činilo se da je pred pobjedom, a onda prava drama u posljednjoj minuti sudijske nadoknade. Čuljak je pogodio za, ali je gol Posušja nakon provjere poništen.

Široki Brijeg je sada 6. s 13 bodova, mjesto iznad s bodom više je Posušje.

Širokobriježani u narednom kolu dočekuju Borac, dok će Posušje na megdan Veležu.