LIGA NACIJA

"Orlovi" razbili Švicarce: Srbija servirala osvetu za poraze na Mundijalima

Slavlje igrača Srbije. Telegraf.rs / Nikola Tomić

prije 10 sati 49 minuta

Fudbaleri Srbije trijumfovali su protiv Švicarske u meču 3. kola Lige nacija odigranom u Leskovcu rezultatom 2:0.

Bila je ovo osveta "Orlova" za poraze Svjetskom prvenstvu u Rusiji 2018. (2:1) i Kataru 2022. (3:2).

Utakmica u Leskovcu je u potpunosti pripala izabranicima Dragana Stojkovića Piksija. Nešto više od 8.000 ljudi je na gol čekalo do nadoknade prvog dijela kada je nakon ubacivanja Lazara Samardžića Niko Elvedi skrenuo loptu u svoju mrežu.

Drugi pogodak viđen je u 61. minuti. Aleksandar Mitrović je prvo stigao jednu dugu loptu uz aut liniju, a onda se sjurio pred gol Švicaraca i sjajno pogodio.

Švicarska je imala priliku da se vrati u ovaj meč, ali je Predrag Rajković sjajno odbranio jedanaesterac Brilu Embolu (Breel).

Srbija je treća u grupi 4 s četiri boda, iza Španije (7) i Danske (6), dok je Švicarska na dnu tabele bez bodova.

U drugom meču ove grupe Španija je slavila protiv Danske pogotkom Martina Zubimendija u 79. minuti.

"Orlovi" u narednom kolu gostuju Špancima, dok Švicarska dočekuje Dansku.