JURI MAGIČNU CIFRU

Nova utakmica i novi pogodak: Nestvaran podatak koji pokazuje koliko je Ronaldo "prekucao" igricu

Sada ima golova u karijeri koliko Diego Maradona (348) i Zlatan Ibrahimović (558) zajedno

Ronaldo: Nezaustavljiv je. Platforma X

prije 8 sati 1 minutu

Fudbaleri Portugala slavili su na gostovanju kod Poljske u okviru 3. kola Lige nacija s 3:1, a drugi gol bio je djelo nezaustavljivog Kristijana Ronalda (Cristiano).

Portugalac prkosi godinama i zakonima fizike te nastavlja svoj pohod na magičnu cifru od 1.000 golova u karijeri.

Igrao se 37. minut kada je Rafael Leao bio u sjajnoj solo-akciji, ali se njegovom pogotku ispriječila stativa. No, na pravom mjestu je bio Ronaldo i odbitak pospremio u mrežu.

To mu je bio čak 906. gol u karijeri. Sada je na samo 94 od velikog podviga, a zanimljiv je i podatak da sada ima golova u karijeri koliko i Diego Maradona (348) Zlatan Ibrahimović (558) zajedno.

Inače, ovo mu je 11. pogodak za klub i reprezentaciju ove sezone, a treći za Portugal u tri utakmice ovosezonske Lige nacija.

Čovjek ima 39 godina. Nestvarno.

Novi gol Ronalda pogledajte OVDJE.

Inače, Portugal je u vodstvo prethodno doveo Bernardo Silva u 26. minuti. Gol za Poljsku dao je Pjotr Zjelinski u 78. minuti susreta. Konačnih 1:3 postavio je autogolom Jan Bednarek u 88. minuti.

Rezultat i strijelci:

Poljska - Portugal 1:3 (Zjelinski 78' / Silva 26', Ronaldo 37', Bednarek autogol 88')