FANTASTIČAN PRODOR

Kil priredio senzaciju protiv Bajer Leverkuzena: Svi pričaju o potezu Gigovića

Naš reprezentativac se našao na polovini gostiju, uzeo loptu i sjurio se prema golu

Gigović: Izborio penal. Screenshot

prije 2 sata 3 minute

Fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Armin Gigović i njegov Holštajn Kil napravili su iznenađenje i zaustavili Bajer Leverkuzen u 6. kolu Bundeslige (2:2).

Aktuelni prvaci Njemačke vodili su s 2:0 već nakon samo osam minuta igre. "Apotekari" su poveli u 4. preko Viktora Bonifejsa (Victor Boniface), a osam minuta kasnije pogodio je i Jonas Hofman (Hofmann).

Kil je u nadoknadi prvog dijela preko Maksa Gešvila (Max Geschwill) uspio smanjiti zaostatak. Potpuni povratak Kilu donio je Fiete Arp pogotkom iz penala u 69. minuti nakon što je jedanaesterac izborio Gigović.

Naš reprezentativac se našao na polovini gostiju, uzeo loptu i sjurio se prema golu. Nakon solo-akcije srušen je u šesnaestercu, a sudija je dosudio penal koji je u gol pretvorio Arp, bivša velika nada HSV-a i Bajern Minhena.

Sjajan potez Gigovića možete pogledati OVDJE.

Inače, odigrana su još tri susreta u Njemačkoj:

Bohum - Volfsburg 1:3

Union Berlin - Borusija Dortmund 2:1

Verder Bremen - Frajburg 0:1

Od 18:30 sati igraju Sent Pauli i Majnc, a za domaće će braniti bh. reprezentativac Nikola Vasilj.