BUNDESLIGA

Bohum je promašio stopostotnu šansu za 3:0 usred Dortmunda, a onda je uslijedila katastrofa

Borusija se ovako iskupila navijačima za prošlosedmični poraz od Štutgarta (5:1)

prije 10 sati 28 minuta

Fudbaleri Borusije Dortmund režirali su preokret i slavili protiv Bohuma u 5. kolu Bundeslige rezultatom 4:2.

Činilo se da će ovo biti još jedna košmarna noć za igrače i navijače Borusije, pošto su "Milioneri" na svom terenu gubili s 2:0 već u 21. minuti.

Bohum je poveo u 16. preko Slovenca Mateusa Bere, a pet minuta kasnije prednost gostiju udvostručio je Dani de Vit (Wit).

Imao je Bohum šansu da dođe i do trećeg gola, ali je Miron Boadu (Myron) propustio iskoristiti priliku jedan na jedan s golmanom u 33. minuti. Tu šansu pogledajte OVDJE.

A onda je uslijedio povratak "Milionera" koji je pogotkom u 44. najavio Serhu Girasi (Serhou Guirassy).

Poravnanje je donio Emre Džan (Can) pogotkom u 62. minuti, da bi Girasi ponovo pogodio u 75. za preokret.

Konačnih 4:2 postavio je Feliks Nmeka (Felix Nmecha) u 81. minuti.

Borusija se ovako iskupila navijačima za prošlosedmični poraz od Štutgarta (5:1). "Milioneri" su trenutno 2. s deset bodova iz pet utakmica, dok je Bohum zakucan za dno tabele sa samo jednim osvojenim bodom.