WWIN LIGA BIH

Sarajevo i Željezničar podijelili plijen, 153. sarajevski derbi završen bez pobjednika

Željezničar vodio, drugo poluvrijeme bilo u potpunosti u znaku Sarajeva

Sarajevo Željezničar - Avaz
S večerašnje utakmice - Avaz
+12

jučer

Fudbaleri Sarajeva i Željezničara remizirali su u 153. gradskom derbiju odigranom u okviru 8. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine (1:1).

Utakmica na najvećem bh. stadionu počela je sjajno. Željezničar je odmah imao dvije velike šanse. Prvo je Sulejman Krpić pogodio prečku već u 2. minuti, a Aleksandar Boljević nije uspio pospremiti odbitak u mrežu.

U 9. minuti je uzvratilo Sarajevo, ali je šut Giorgija Gulijašvilija (Guliashvili) zaustavljen od strane golmana Vedada Muftića.

Odličan fudbal se igrao u prvom dijelu, nedostajali su samo golovi sve do 43. minute kada je Amer Hiroš sjajno proigrao Boljevića, a ovaj matirao Rockova za vodstvo Željezničara.

Drugo poluvrijeme u potpunosti je pripalo Sarajevu. Od prve minute nastavka bordo tim je redao šanse pred golom Željezničara. Željo je odolijevao sve do 63. minute kada je rezervista Vinko Soldo matirao Muftića.

Nastavilo je Sarajevo sa napadima i nakon pogotka. U strijelce se mogao upisati Aldin Turkeš odmah po ulasku u igru, ali ga je izvrsno zaustavio Muftić. Željezničar u narednom kolu dočekuje Posušje dok će Sarajevo na megdan Širokom Brijegu.

Inače, ovo je 61. derbi koji je završen bez pobjednika. Željezničar ostaje na 47 pobjeda, dok Sarajevo ima dvije manje (45).

Sarajevo je lider tabele sa 17 bodova iz sedam utakmica, dok je Željezničar treći s tri boda manje i utakmicom više.

Rezultat i strijelci:

Sarajevo - Željezničar 1:1 (Soldo 63' / Boljević 43')

90+7' - Požutio je i Muftić zbog zadržavanja. Prethodno je sudija Musić u svoju bilježnicu upisao i Karića.

90+6' - Slab pokušaj Mirčevskog. Ovo je bila prva prilika Željezničara u drugom poluvremenu.

90+1' - Cvetanovski i Odinaka mijenjaju Hiroša i Boljevića kod gostiju.

90' - Sedam minuta nadoknade.

84' - Kakva šansa za Turkeša! Muftić je ponovo spasio Željezničar.

83' - Turkeš je zamijenio Gulijašvilija u domaćem sastavu.

74' - Prilika za domaće! Kjeremeh je izbio oči u oči s Muftićem, šutirao je iskosa, ali odbranio je golman Plavih.

73' - Mirčevski na terenu umjesto Karjaševića kod gostiju.

71' - Šansa za Sarajevo! Gulijašvili je odigrao za Mustafića koji se odlučio za šut s nekih 20 metara. Otišlo je to tik pored stative.

67' - Mustafić mijenja Bubanju kod Sarajeva.

63' - GOOOOOOOOOOOL! Korner za Sarajevo, Đuričković skreće loptu do Solda koji pogađa. Dobio je priliku početkom drugog dijela, a sada daje gol za poravnanje rezultata.

60' - Izmjena kod Željezničara. Karić je zamijenio Al Džabera.

59' - Mehmedović je sada šutirao, ali odlično je intervenisao Muftić.

53' - Cavnić je požutio sada, ni na njega Ćorić neće moći računati za Posušje u narednom kolu.

50' - Šansa za Sarajevo! Kjeremeh se namjestio na šut i s ruba šesnaesterca šutirao tik pored stative.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

46' - Nova izmjena kod Sarajeva. Soldo će igrati u nastavku, dok je Unušić ostao u svlačionici.

HT - Kraj prvog poluvremena!

45+3' - Prekršaj za Sarajevo s desne strane, ovo je posljednja prilika u prvom poluvremenu.

45' - Tri minute nadoknade.

43' - GOOOOOOOOOL! Boljević pogađa nakon sjajne asistencije Hiroša! Željo vodi na 153. sarajevskom derbiju!

39' - Prinudna izmjena u Sarajevu. Pavičić ide van igre, a na teren će Renan Oliveira.

33' - Korner za Sarajevo koji u ovim trenucima ima loptu više u svom posjedu.

31' - Domaći su tražili penal, ali ništa od jedanaesterca nakon gledanja VAR-a.

30' - Pola sata igre iza nas, umirio se derbi nakon fenomenalnog otvaranja utakmice.

24' - Jović je sada požutio kod domaćih nakon prekršaja nad Boljevićem. I njemu je ovo treći karton, pa on neće igrati protiv Širokog Brijega.

Koreografija navijača Željezničara. E. Tihak / Avaz

20' - Manijaci su priredili koreografiju, uz poruku: Tradicija glavnog grada.

18' - Krpić je prvi igrač s javnom opomenom. Njemu je ovo treći karton, tako da će zbog suspenzije propustiti duel protiv Posušja za vikend.

15' - Nova šansa za goste! Šabić je probio po desnoj strani, ostavio je povratnu Boljeviću koji je izblokiran u posljednji čas.

11' - Ofsajd! Marković je zatresao mrežu bordo tima, ali je Boljević bio u nedozvoljenoj poziciji u začetku napada.

9' - Fantastičan početak derbija! Sada napada Sarajevo, a sada je Gulijašvili imao odličnu šansu. Muftić je odbio loptu u korner.

2' - Prečka! Kakve šanse za Željezničar! Krpić je pogodio prečku, a onda odbitak nije u mrežu uspio proslijediti Boljević!

1' - Počela je utakmica!

S Koševa uoči utakmice - Avaz
+1

Utakmicu će suditi Sarajlija Admir Musić, a treneri Zoran Zekić i Denis Ćorić odredili su početne sastave.

Sarajevo: Rockov, Lulić, Guliashvili, Mehmedović, Kyeremeh, Jović, Pavičić, Beganović, Unušić, Bubanja i Đuričković.

Željezničar: Muftić, Galić, Cavnić, Karamarko, Marković, Karjašević, Al Džaber, Šabić, Hiroš, Boljević i Krpić.

Podsjetimo, do sada je Željezničar uspješniji s 47 pobjeda, ima dvije više od Sarajeva, dok je 60 utakmica završeno neriješeno.