DERBI KOLA

Triler u Engleskoj: Mančester siti se spasio poraza protiv Arsenala u 98. minuti

Derbi engleske Premijer lige opravdao očekivanja

S utakmice na Etihadu - Avaz

prije 20 sati 51 minutu

Derbi 5. kola Premijer lige u Engleskoj opravdao je očekivanja. Mančester siti uspio je izbjeći poraz protiv Arsenala golom u osmoj minuti nadoknade (2:2).

Siti je vodio od 9. minute. Nije teško pogoditi ko je bio strijelac pogotka za Mančester siti. Naravno, riječ je o Erlingu Halandu (Haaland), koji je nakon pet utakmica u Premijer ligi već na skoru od deset golova.

Haland kao Ronaldo

Norvežanin je izjednačio i rekord Kristijana Ronalda (Cristiano) kao fudbaler koji je najbrže stigao do 100 golova za jedan klub u ovom stoljeću.

Ronaldu je 105 utakmica trebalo za 100 pogodaka u Realu, a isto toliko Halandu u Mančester sitiju.

Međutim, samo 12 minuta kasnije krenuli su problemi za tim Pepa Gvardiole. Prvo se povrijedio Rodri, a minut kasnije Rikardo Kalafiori (Riccardo Calafiori) poravnava rezultat.

U nadoknadi prvog dijela Bukajo Saka (Bukayo) je centrirao, a Gabriel šalje loptu u mrežu za preokret "Topnika".

Povratak iz "mrtvih"

Činilo se da će isključenje Leandra Trosara (Trossard) duboko u nadoknadi prvog dijela biti problem za Arsenal. Činilo se da će Artetin tim izdržati, a onda je Džon Stons (John Stones) dao gol u 98. minuti za 2:2.

Pogodak pogledajte OVDJE.

Mančester siti je ostao na vrhu tabele s 13 bodova, dok je Arsenal 4. s 11 bodova. Između su Liverpul i Aston Vila s po 12 bodova.

U narednom kolu Arsenal dočekuje Lester, dok će Siti gostovati Njukaslu.

Rezultat i strijelci:

Mančester siti - Arsenal 2:2 (Haland 9', Stons 90+8' / Kalafiori 22', Gabriel 45+1').