WWIN LIGA BIH

Zrinjski nakon preokreta srušio Slogu u Mostaru

Zrinjski: Maksimalni u tri kola. HŠK Zrinjski

prije 7 dana

Fudbaleri Zrinjskog su slavili protiv dobojske Sloge na domaćem terenu u zaostalom susretu 1. kola Wwin lige biH rezultatom 3:1.

"Plemići" su imali inicijativu u prvom dijelu, ali nisu imali mnoštvo opasnih prilika pred golom dobojskog premijerligaša.

A onda, kao hladan tuš, već nakon pet minuta drugog dijela primaju pogodak, kada je Jović iskoristio smušenost defanzivaca Zrinjskog i šutirao, da bi se kasnije ispostavilo da je Šunjić poslao loptu u svoju mrežu.

Ipak, pola sata pred kraj susreta Zrinjski je došao do izjednačenja golom Mulahusejnovića, da bi visoki napadač šest minuta kasnije asistirao Topiću za preokret.

Iskupljenje je kompletirano kada je Šunjić zatresao mrežu Sloge za konačni rezultat nakon centaršuta Topića.

Zrinjski u tri odigrane utakmice ima devet bodova, dok je Sloga osvojila samo dva u četiri susreta.