WWIN LIGA BIH

Zrinjski prekinuo sjajnu seriju Posušja, u Mostaru prekršeno U-21 pravilo

Zrinjski - Avaz

3.9.2024

Fudbaleri Zrinjskog trijumfovali su protiv Posušja u posljednjoj utakmici 5. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine rezultatom 1:0.

Junak "Plemića" bio je Tomislav Kiš koji je u 52. minuti pogodio iz penala za vrijedna tri boda.

Nakon poprilično dosadnog prvog poluvremena, viđena je zanimljivija igra u drugih 45 minuta.

Zrinjski je u 52. minuti dobio penal nakon duela Rožića i Malekinušića, koji je u gol pretvorio Kiš.

Zanimljiva situacija zabilježena je u 56. minuti. Naime, nakon što je Vinko Rozić izašao iz igre, Posušje je tri minute igrao bez U-21 igrača, što je protiv pravila. Tek u 59. minuti u igru je uveden Leandro Petrović.

U finišu meča gosti su mogli do gola. Rezervista Karlo Kamenar je dva puta bio u prilici, ali nije uspio savladati Marka Marića.

Na kraju pobjeda za Zrinjski i nova tri boda uoči reprezentativne pauze. Inače, ovo je Posušju prvi poraz nakon što je sjajno započeo sezonu s tri pobjede i jednim remijem.

"Plemići" u narednom kolu dočekuju Borac, dok će Posušje gostovati Sarajevu.

Svakako ostaje da vidimo hoće li Posušje eventualno biti kažnjeno zbog kršenja U-21 pravila.