SERIJA A

Bolonja više nije u modi: Napoli prekinuo crni niz i deklasirao prošlosezonski hit

Kvarachelija: Izluđivao odbranu. Platforma X

25.8.2024

Napoli je pobjedom nad Bolonjom s visokih 3:0, zaboravio debakl u prošlom kolu Serije A i prekinuo zaista crna seriju.

Napolitanci su posljednji put slavili 7. aprila i to u Monci, a pred svojim navijačima 3. marta protiv Juventusa.

Poslije bruke u Veroni, Napoli je zaigrao sa mnogo energije i želje Bolonje da se iskupi.

Jeste promašivao prilike, Kvarachelija je pogodio i prečku, ali navijače je na noge digao Di Lorenco u nadoknadi prvog poluvremena.

Odigrao je dupli pas sa Gruzijcem, primio sjajno loptu na sedam-osam metara i zatim je sproveo u mrežu ne tako dobre Bolonje.

U nastavku je više pokušavala Bolonja, ali Hviča je riješio meč golom u 75. minutu.

Na kraju je David Nereš servirao Đovaneu Simeone pogodak koji je prekinuo niz od 25 mečeva bez pogotka. I trener domaćina Antonio Konte i gostiju Vinćenco Italijano još su u stvaranju tima za sezonu, pa je zato i viđen dinamičan fudbal, ali bez mnogo kreacija i uigranih akcija.

Konte je ubilježio prvu pobedu na klupi Napolitanaca, Italijano će morati da sačeka naredni meč.