Detalj s utakmice Sarajevo - Spartak - Avaz
+4

31.7.2024

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos revanš susreta 2. pretkola Konferencijske lige između Sarajeva i Spartaka iz Trnave.

Prvi meč, odigran na stadionu Asim Ferhatović Hase, završio je bez pobjednika (0:0).

Ovaj susret se igra na stadionu Anton Malatinski u Trnavi, a glavni arbitar će biti Sandi Putros iz Danske.

Spartak Trnava - Sarajevo 3:0 (Duriš 15', 42', Karhan 90+4')

FT - Gotovo je u Trnavi. Sarajevo je ispalo iz Konferencijske lige.

90+4' - Gol. Karhan zapečatio sudbinu Sarajeva.

90' - Igrat će se još četiri minute.

90' - Mikovič u posljednjem trenutku izbacuje loptu ispred Čatakovića.

87' - Koša je izblokirao pokušaj Gulijašvilija.

83' - Još jedan napad Sarajeva u kojem je izostala realizacija. Kjeremeh vraća loptu na bijelu tačku, ali Čataković ne dolazi do lopte.

79' - Žuti karton za Piča zbog prekršaja nad Anđušićem.

79' - Velika šansa za Sarajevo! Kjeremeh je spustio loptu za Anđušića, ali je veoma loše šutirao iz dobre prilike ofanzivac Sarajeva.

76' - Čarke na terenu, bez neke igre u ovim trenucima. Igrači Sarajeva kao da su se predali.

70' - Lukav pokušaj Beganovića, ali Frelih je bi dovoljno spreman da odbrani taj pokušaj.

67' - Nova dobra prilika za Duriša, ali ovaj put je loše reagirao i poslao loptu pored gola.

67' - Dvostruka izmjena kod Sarajeva. Đorđević i Oliveira su izašli, a Julardžija i Anđušić ušli.

62' - Dobar pokušaj Sarajeva! Gulijašvili je šutirao nakon akcije bordo tima, ali je to išlo po sredini i Frelih je uspio uhvatiti loptu.

55' - Azango je dobio žuti karton zbog zaustavljanja Beganovića u punom trku.

54' - Jović je našao Kuprešaka na lijevoj strani, on je šalje za Gulijašvilija, a Gruzijac spušta loptu za Oliveiru, ali on ne stiže do nje.

53' - Pokušao je Mikovič s distance, ali Rockov to lako brani.

48' - Prva prilika za Sarajevo u drugom dijelu. Čataković je pokušao s distance, ali odlazi preko gola.

46' - Jović je prvi požutio kod Sarajeva

46' - Prve izmjene za Sarajevo. Mehmedovića je zamijenio Čataković, a umjesto Durakovića ušao je Kuprešak.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Trnavi.

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme!

45' - Još minuta će se igrati u prvom dijelu.

42' - Gol! Loša reakcija odbrane. Duriš je primio loptu, dodao je za Ahla, koji mu je vratio u for, nakon što je napadač zaobišao Bubanju i matirao nemoćnog Rockova.

40' - Sarajevo ne izgleda kao tim koji smo gledali u prethodnim duelima. Veoma neuvjerljivi napadi bordo tima.

34' - Stativa spašava Sarajevo! Azango je šutirao silovito s 20-ak metara, ali lopta je odsjela na stativi.

28' - Prvi žuti karton na susretu je dobio Koša iz Spartaka, nakon što je rukama zaustavio Gulijašvilija.

25' - Spartak kontroliše utakmicu u ovim trenucima.

20' - Gol je ostavio traga na igračima Sarajeva.

15' - GOL! Nevjerovatno! Spartak je poveo iz prve prilike. Golman Sarajeva Rockov je zaplivao nakon centaršuta sa lijeve strane, a Duriš je glavom uspio pogoditi mrežu glavom.

13' - Ponovo prilika za Sarajevo. Oprobao je udarac Duraković, ali su defanzivci Spartaka uspjeli izblokirati.

10' - Dobar pokušaj za Spartak. Ahl je šutirao s 20-ak metara, ali brani to Rockov.

7' - Velika šansa za Sarajevo! Duraković je ubacio loptu, a Jović je glavom šutirao. Ipak, brani golman Frelih.

5' - Sarajevo bolje u prvih pet minuta, drže loptu igrači bordo tima, ali i konstantno pokušavaju progresivnom igrom doći do šesnaesterca.

3' - Prva velika prilika za Sarajevo. Pobjegao je Oliveira odbrani, ali je njegovu povratnu loptu za Gulijašvilija izbacio defanzivac Spartaka.

1' - Počeo je meč u Trnavi. Bordo tim traži prolaz u 3. pretkolo.