Tok utakmice / Portugal - Slovenija 0-0 (penali 0:3)

Detalj s utakmice Portugal - Slovenija - Avaz
+12

prije 2 dana

Fudbalske reprezentacije Portugala i Slovenije sastaju se u osmini finala Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Portugal je završio kao prvoplasirani u grupi F sa šest bodova, dok je Slovenija bila trećeplasirana u grupi C s tri boda.

Utakmica se igra na Valdstadionu u Frankfurtu, a glavni arbitar će biti Daniele Orsato.

Tekstualni prijenos utakmice Portugala i Slovenije pratite na portalu avaz.ba.

Portugal - Slovenija 0:0

Penali:

0:3 - Bernardo Silva pogađa i šalje Portugal u četvrtfinale.

0:2 - Košta ponovo brani!!!

0:2 - Pogađa i Bruno Fernandeš za Portugal.

0:1 - Diogo Košta brani i Balkovecu.

0:1 - Ronaldo je uspio da nasamari Oblaka ovaj put.

0:0 - Iličiću brani Diogo Košta

FT - Gotovo je, čekamo penale.

120' - Igrat će se još minuta.

115' - Najbolja šansa za Slovence na utakmici! Pepe se okliznuo, izgubio loptu, Šeško je protrčao i izašao jedan na jedan s Koštom, ali brani to golman Portugala. Imao je sve vrijeme ovog svijeta da se namjesti, ali je žurio Šeško.

111' - Imali su Slovenci priliku iz slobodnog da zaprijete, ali Iličić šutira u živi zid.

108' - Lukav pokušaj Palinje, ali Oblak šalje to preko gola.

106' - Počeo je drugi produžetak. Ko će na megdan Francuzima u četvrtfinalu.

HT - Gotov je prvi produžetak.

105' - NEVJEROVATNO! Oblak brani penal Ronaldu! Ovo je šokantno! Ne vjeruje ni Ronaldo šta je uradio.

105' - Penal za Portugal! Žota je oboren u šesnaestercu!

100' - Žota je pokušao glavom nakon ubačaja Bernarda Silve, ali slab je to bio udarac.

96' - Pokušao je Stanković nakon akcije, ali lopta odlazi pored gola.

95' - Poigravali su se odbrambeni igrači Portugala. Ukrao je loptu Vrebič Kanselu loptu, šutirao je, ali Diaš blokira i šalje to u korner.

91' - Počeli su produžeci!

FT - Gotovo je! Idemo u produžetke.

90 ' - Još četiri minute regularnog dijela.

89' - Velika šansa za Portugal! Žota je ukrao loptu Karničniku, prošao 30-ak metara, dodao do Ronalda, ali njegov udarac brani Jan Oblak.

88' - Opasan centaršut Slovenaca iz prekida, ali Portugalci otklanjaju opasnost

80' - Ponovo je opao tempo utakmice. Uvukli su se strah i nervoza i kod Portugalaca.

72' - Još jedan, četvrti na utakmici, slobodni udarac za Ronalda, koji nije uspio pogoditi.

70' - Bez većih šansi od one kontre Slovenaca.

62' - Velika šansa za Sloveniju! Šeško je protutnjao kao brzi voz pored Pepea, ali se nije dao veteran i sve je dao od sebe da mu zasmeta. Na kraju Benjamin je samo šutirao pored gola.

60' - Portugalci opasno prijete od početka drugog dijela. Steže se obruč oko gola Slovenije.

55' - Prava bomba iz slobodnog udarca! Šutirao je svom snagom Ronaldo, ali je taj udarac išao previše blizu Oblaka je vrlo dobri golman ne uspije odbraniti.

47' - Velika šansa za Portugal! Nevjerovatan prodor Kansela, promiješao je odbranu Slovenije, ubacio loptu u peterac, Slovenci su izbili, a onda je Bernardo Silva šutirao loše.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Pobjednik ovog susreta, podsjećamo, ide na Francusku u četvrtfinalu.

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme!

45+2' - Velika šansa za Portugal! Leao je prošao čuvara, ušao u šesnaesterac, a onda vratio na 18 metara loptu za Palinju, čiji udarac je odsjeo na stativi.

45' - Još dvije minute se igra u prvom dijelu.

43' - Pokušao je Šeško iz daljine ali brani to Košta.

39' - Velika šansa za Sloveniju! Istrčali su sjajno kontru Slovenci, ali je Nuno Mendeš u posljednjem trenutku izbacio loptu u korner.

34' - Velika šansa za Portugal! Ronaldo je snažno šutirao, ali lopta odlazi tik iznad prečke poslije slobodnog udarca.

33' - Prvi žuti karton na utakmici. Leao je istrčao 35 metara, prije nego što ga je na ivici šesnaesterca oborio Drkušić, koji je "požutio".

30' - Dobro je ubacio Kanselo, ali Ronaldo slabo šutira glavom.

26' - Drkušić u posljednjem trenutku izbacuje loptu ispred Ronalda.

20' - Usporio je ritam utakmice. Portugalci pokušavaju razvući odbranu Slovenije, dok Slovenci vrebaju šansu za kontru.

13' - Nova prijetnja Portugalaca. Bernardo je sjajno poslao loptu. Ronaldo je bio prekratak nekoliko centimetara da je glavom smjesti u mrežu, a onda i Fernandeš malo zakasnio.

8' - Ukrao je loptu Leao i bio je nesebičan, dodavši Ronaldu. Međutim, nije uspio as Portugala da se riješi defanzivca i matira Oblaka.

5' - Prva velika šansa na utakmici! Lopta je pala "u krilo" Diašu, koji je bio zaboravljen poslije kornera, ali šutira pored gola.

4' - Prva prilika za Portugal. Fernandeš je ubacio, lopta je preletjela Ronalda, a Leao je zakasnio. Međutim, bit će prvi korner za "Selesao".

1' - Počeo je susret u Frankfurtu

20:55 - Igrači su izašli na teren i sve je spremno za početak.

20:40 - Inače, nadimak za slovensku reprezentaciju je Fantje, što u prevodu na bosanski jezik znači momci.