2.BUNDESLIGA

Pogledajte promašaj godine u Njemačkoj

Igrala se 40. minuta utakmice kada su gosti nakon jedne lijepe kombinacije izašli sami pred golmana Štutgarta, ali iz stopostotne šanse nisu uspjeli pogoditi praznu mrežu

Utakmica je završena bez golova. Sportschau.de

Piše: Avaz.ba

7.6.2020

Duel 2.Bundeslige između Štutgart i Osnabrika (0:0) obilježio je promašaj Benjamina Girtha, koji je u igru ušao u 30 minuti i na terenu bio do sudijskog vremena drugog poluvremena kada je zamijenjen.

Naime, igrala se 40. minuta utakmice kada su gosti nakon jedne lijepe kombinacije izašli sami pred golmana Štutgarta, ali iz stopostotne šanse nisu uspjeli pogoditi praznu mrežu. Niklas Šmidt (Schmidt) odlučio je uposliti Girtha koji je bio potpuno sam i jedino što mu je ostalo je da pospremi loptu u mrežu. Međutim, uspio je da pogodi samo stativu.

Ovaj promašaj će definitivno ući u konkurenciju za jedan od najvećih promašaja sezone.