Drama u Parizu dostigla vrhunac: Mils pogodio nestvaran koš, produžeci na meču Srbija - Australija

Pati Mils - Avaz
Srbija Australija - Avaz
+2

6.8.2024

Košarkaši Srbije i Australije će igrati produžetke u dramatičnom susretu četvrtfinala Olimpijskih igara u Parizu (82:80).

"Kenguri“ su odlično otvorili utakmicu, dok je Srbija bila neprepoznatljiva. "Orlovi“ su igrali kao svezanih krila, čemu najbolje svjedoči rezultat prve četvrtine (17:31).

Džoš Gidi (Josh Giddey) i Pati Mils (Patty Mills) su rešetali mrežicu Srbije, zbog čega je Svetislav Pešić bjesnio na svoje košarkaše, ali ih nije uspio razbuditi tokom tajm-autova.

Međutim, Kari je u svlačionici probudio svoju ekipu. Nikola Jokić, Bogdan Bogdanović i društvo su napravili sjajnu seriju i vratili se u meč nakon što su imali -24.

"Orlovi" su uspjeli i preokrenuti, a onda je uslijedio dramatičan posljednji minut. Kao da su se ruke svezale i jednim i drugim, pa nekoliko napada nije bilo poena.

Srbija je imala vodstvo do posljednjeg napada Australije, ali je onda Mils pogodio težak šut za 82:82 i produžetke.

Podsjetimo, ranije se Njemačka plasirala u polufinale pobjedivši Grčku (76:63).

Kanada i Francuska igraju večeras od 18:00 sati, a posljednji četvrtfinalni okršaj, ovaj između Brazila i SAD se igra s početkom od 21:00.