Brojni su građani, udruženja, intelektualci iz Bosne i Hercegovine i inozemni stručnjaci u oblasti medicinskih nauka proteklih dana putem on-line peticije iskazali podršku prof. dr. Ismetu Gavrankapetanoviću, hirurzima i medicinskom osoblju Klinike za ortopediju i traumatologiju i osudili poteze menadžmenta Univerzitetskog kliničkog centra Sarajevo.
Našem dopisništvu u Mostaru emotivnim pismom podrške dr. Gavrankapetanoviću obratio se i 14-godišnji dječak Dženan Huseinspahić, za kojeg je u proteklom periodu organizirana humanitarna akcija prikupljanja pomoći za liječenje.
Dženan je rođen s teškim nožnim poremećajem i podvrgnut je brojnim operacijama u Sarajevu, ali i u Kairu. Nakon 14 godina, konačno može stati na svoje noge, što mu je, kako je naveo u pismu, uz Božiju pomoć, omogućio dr. Gavrankapetanović.
- Svako dijete ima nekog heroja, bio to Edin Džeko, Miralem Pjanić, Mesi, Ronaldo... Moj heroj je čovjek koji mi je vratio nadu u bolji život, život kroz koji mogu konačno koračati sam. Hvala vam od srca, doktore, za sve. Vi ste razlog zbog kojeg danas mogu stati uspravno i gledati na svijet i život drugačijim očima - poručio je doktoru Gavrankapetanoviću dječak iz Mostara.
On je podsjetio da su mnogi doktori dali mišljenje da je riječ o neizlječivoj bolesti. Navodi da ga je dr. Gavrankapetanović nakon toga primio otvorenih ruku i dao mu nadu i optimizam. Na UKCS-u mu je potom ovaj ljekar uradio devet operacija.
- Uz Božiju pomoć, omogućio mi je da stanem na svoje noge. Redovne kontrole i različite vježbe doprinijele su da napredujem iz dana u dan. Doktor Gavrankapetanović je, zbog nemogućnosti nastavka tretmana zbog nedostatka fiksatora, predložio da uradim dvije operacije u Egiptu, u Kairu - dodao je Dženan.
Četiri mjeseca
Istaknuo je da se konzilij iz Mostara i Sarajeva složio s takvom odlukom.
- Četiri mjeseca u Kairu, ukupno 11 operacija i moja stopala su konačno prava zahvaljujući profesoru Gavrankapetanoviću te doktoru iz Egipta Jaseru Elbatraviju - naveo je Dženan.