Đoković nije uspio doći do 100. trofeja u karijeri: Siner do pobjede u dva seta

Janik Siner. AP Photo/Andy Wong

S. S.

prije 3 sata 49 minuta

Prvi teniser svijeta Janik Siner uspio je savladati jednog od najboljih svih vremena Novaka Đokovića u finalu turnira u Šangaju. Rezultat je bio 2:0 u setovima (7:6, 6:3).

Time je Đoković propustio šansu da dođe do 100. trofeja u karijeri.

Meč je od samog starta donio borbu za svaki poen, no svi su uzimali svoj servis do tajbrejka, kada se Novak Đoković susreće s prvim problemima sa servisom. To koristi Janik Siner i tajbrejk dobija rezultatom 7:5.

U drugom setu Đoković je bio potpuno van ritma, nastavili su se problemi sa servisom, a povećao se i broj neprisiljenih grešaka.

Pri rezultatu 2:1 za Sinera, on pravi brejk koji mu je bio dovoljan za pobjedu.

Na portalu „Avaza“ ste mogli pratiti tekstualni prijenos ovog meča.

Novak Đoković. AP Photo/Andy Wong

TOK MEČA

DRUGI SET

3:6 Siner je iskoristio prvu meč loptu i došao do pobjede.

3:5 Vratio se Đokoviću servis nakon dugo vremena. Siner nije imao nikakve šanse, Novak uzima gem bez izgubljenog poena.

2:5 Siner ponovo lako osvaja svoj servis.

2:4 Đoković se ponovo mučio, ali je uspio osvojiti gem.

1:4 Greške Novaka, potpuno je van ritma, a Siner sve pogađa. Italijan je došao korak bliže pobjedi, no ukoliko se neko može vratiti iz ove situacije to je sigurno Đoković.

1:3 Siner pravi prvi brejk na meču.

1:2 Bez problema Siner do još jednog gema.

1:1 Siguran je bio Siner na svom servisu, a onda i Đoković osvaja gem. Imao je Đoković 40:0, pa se Siner vratio na 40:40 i u ključnom momentu Siner griješi.

Federer i Alkaraz. Screenshot

11:46 S tribina meč prate legendarni Rodžer Feder u društvu Karlosa Alkaraza.

Siner: Prvi teniser svijeta. AP Photo/Andy Wong

PRVI SET

6:7 Iako je Đokovića služio servis cijeli prvi set, u većini gemova Siner nije mogao ni do poena, u ključnom momentu je zakazao. Nije mogao Nole da pogodi prvi servis nekoliko puta, pri rezultati 5:3 pravi i grešku na mreži. Siner osvaja prvi set u tajbrejku, gdje je rezultat bio 7:5.

6:6 Trudio se Đoković, ali je servis Sinera zaista bio odličan.

6:5 Đoković već četvrti put dolazi do gema bez izgubljenog poena.

5:5 Imao je Đoković 30:0, ali Siner onda počinje sjajno da servira i Đoković nije imao nikakve šanse.

5:4 Siner je izjednačio, a onda Đoković još jednom bez izgubljenog poena osvaja gem.

4:3 Đoković bez izgubljenog poena osvaja još jedan gem.

3:3 Ne da se ni Siner i dolazi do poravnanja.

3:2 Obojica osvajaju svoj servis, ali uz određene probleme. Mogla bi ovo biti maratonska borba.

2:1 Vodio je Siner 30:15, ali Đoković nakon toga mu više nije dopustio niti jedan poen.

1:1 Obojica bez većih problema uzimaju svoj servis.

10:41 Počeo je meč. Đoković prvi servira.

10:24 Sve je spremno za spektakl u Kini. Tribine su ispunjene do posljednjeg mjesta.