ATP LUDILO

Đoković pobjedom nad Cicipasom pomogao Nadalu, a Španac sada prijeti da mu sruši rekord

Nadalu će za prvo mjesto na ATP listi biti potrebno da dođe do finala u Torinu bez poraza u grupi ili da osvoji završni Masters

Đoković i Nadal: Ruši li Španac rekord. AP

6.11.2022

Novak Đoković je jučerašnjom pobjedom u tri seta protiv Stefanosa Cicipasa (Tsitsipas) izborio finale Mastersa u Parizu, u okviru kojeg će danas odmjeriti snage sa Dancem Holgerom Runeom (15:00).

Međutim, zanimljivo da je Đoković plasmanom u finale pomogao svom velikom rivalu Rafaelu Nadalu da godinu završi kao prvi teniser svijeta. Naime, već je poznato da trenutno prvi teniser na ATP listi Karlos Alkaraz (Carlos Alcaraz) neće igrati završni turnir u Torinu, pa se otvorio prostor za Nadala (2.) i Cicipasa (5.).

Nadalu će za prvo mjesto na ATP listi biti potrebno da dođe do finala u Torinu bez poraza u grupi ili da osvoji završni Masters. Ukoliko bi Španac završio godinu poziciji broj jedan oborio bi rekord Novaka Đokovića i postao bi najstariji igrač na tronu na kraju sezone.