TEKSTUALNI PRIJENOS

Tok utakmice / Španija - Gruzija 4:1

Ovaj susret se igra u Kelnu, a pravdu na ovoj utakmici dijeli francuski sudija Fransoa Leteksije

Španija Gruzija - Avaz
+4

prije 3 dana

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos četvrte utakmice osmine finala Evropskog prvenstva između Španije i Gruzije.

Ovaj susret se igra u Kelnu, a pravdu na ovoj utakmici dijelit će francuski sudija Fransoa Leteksije (Francois Letexier).

Španija - Gruzija 4:1 (Rodri 39', Ruiz 51', Vilijams 75', Olmo 83' / Le Normand autogol 18')

FT - Kraj utakmice!

90' - Tri minute nadoknade.

88' - Sami finiš utakmice u Kelnu.

83' - GOOOOOOOOOOL! Dani Olmo pogađa i zakucava posljednji ekser u kovčeg snova Gruzijaca.

75' - GOOOOOOOOOOL! Majstorija Nike Vilijamsa nakon kontre Španije i gol kojim je Španija došla na korak od četvrtfinala.

73' - Ofsajd! Poništen je gol Španije zbog ofsajda Jamala.

66' - Mijenja i De la Fuente. Morata i Kukurelja ustupaju svoja mjesta Ojarzabalu i Grimaldu.

63' - Dvostruka promjena kod Gruzijaca. Davitašvili i Citaišvili su zamijenili Čakvetadzea i Lokošvilija.

63' - Šansa za Jamala! Pogriješio je Kočorašvili, a lopta je došla do Jamala, koji nije bio precizan s nekih 15-ak metara od gola.

59' - Španci u potpunosti kontrolišu ovu utakmicu u ovim trenucima.

52' - Olmo je u igri kod Španije umjesto Pedrija.

51' - GOOOOOOOOOOOOL! Španija stiže do preokreta, Fabijan Ruiz je strijelac! Jamal mu je odlično nabacio loptu na glavu, a Ruiz to koristi.

48' - Bilo je opasno! Kvarachelija je pokušao s centra kazniti istrčavanje golmana Simona, ali otišlo je to pored gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj poluvremena.

45' - Dvije minute nadoknade.

44' - Prvi žuti karton na susretu ide Alvaru Morati. Nagazio je protivničkog igrača i ide u bilježnicu sudije Leteksija.

41' - Izmjena u Gruziji zbog povrede. Altunašvili je zamijenio Kiteišvilija.

39' - GOOOOOOOOOOOOL! Nije mogla Španija probiti defanzivni zid Gruzije, a onda je Rodri sjajno pogodio s ruba šesnesterca.

35' - Šansa za Španiju! Kukurelja se odvažio na šut s nekih 20-ak metara, ali ponovo je sjajan bio Mamardašvili.

29' - Španci pletu mrežu oko šesnaesterca Gruzije, ali ne mogu pronaći put do gola. Sada se s distance oprobao i Laport.

22' - Ruiz je ponovo pokušao, ali ponovo je na visini zadatka Mamardašvili.

18' - GOOOOOOOOOOOOOL! Šok za Špance, Gruzija dolazi do vodstva! Le Normand je nespretno reagovao i poslao loptu u vlastitu mrežu nakon centaršuta Kakabadzea s desne strane. Ovo je prvi primljeni gol Španije na ovom prvenstvu.

16' - Laport je sada šutirao glavom nakon ubačaja iz ugla, ali otišlo je do pored gola.

12' - Napada Španija, već je izvela tri kornera, ali se Gruzijci dobro brane.

10' - Šansa za Španiju! Karvahal je šutirao, a Mamardašvili spašava Gruzijce.

5' - Španci su nametnuli svoju igru od početka, Pedri je uputio prvi pokušaj na gol Mamardašvilija.

1' - Počela je utakmica!

20:50 - Fudbaleri obje reprezentacije su izašli na teren, slijedi intoniranje himni.

20:45 - Podatak koji ne ide u prilog Gruzijcima.

Najteži poraz u historiji nanijela im je Španija i to prošle godine u kvalifikacijama za ovo Euro rezultatom 7:1.

20:30 - Put do osmine finala.

Španci su bili stopostotni u svojoj grupi B, pobjedivši Italiju, Hrvatsku i Albaniju. Gruzija se do osmine finala domogla trijumfom nad Portugalom u 3. kolu grupne faze (2:0).

Poznati su početni sastavi za večerašnji okršaj:

Španija: Simon, Karvahal, Le Normand, Laport, Kukurelja, Pedri, Rodri, Ruiz, Jamal, Morata i Vilijams.

Gruzija: Mamardašvili, Kakabadze, Gveleisani, Kašija, Dvali, Lokošvili, Čakvetadze, Kokorašvili, Kiteišvili, Mikautadze i Kvarachelija.