Susret osmine finala igra se na Olimpijskom stadionu u Berlinu

Švicarska - Italija - Avaz
Švicarska Italija - Avaz
+6

prije 2 dana

Fudbalske reprezentacije Švicarske i Italije igraju prvu utakmicu osmine finala na ovogodišnjem Euru.

Švicarska je prošla u osminu finala kao drugoplasirana u grupi A iza Njemačke, dok je Italija bila druga u grupi B iza Španije.

Švicarska - Italija 2:0 (Frojler 38', Vargas 46')

FT - Kraj utakmice!

90' - Dvije minute nadoknade.

83' - Šansa za Švicarsku! Zuber je pokušao savladati Donarumu, ali je to bilo poprilično iskosa.

75' - Pelegrini i Kambijaso mijenjaju Kristantea i Darmijana.

74' - Stativa! Skamaka je pogodio okvir gola, nema Italija sada ni sreće.

71' - Vagas i Rieder idu na klupu, a na terenu su Stergiju i Zuber.

70' - Jalovi napadi "Azura". Aktuelnom prvaku Evrope prijeti ispadanje.

64' - Spaleti baca karte u napad. Vadi Barelu iz igre, a na teren šalje Retegija.

57' - Manćini je sada požutio nakon prekršaja nad Riederom na sredini terena.

52' - Italija je nemoćna.

46' - GOOOOOOOOL! Vargas postiže fantastičan gol za udvostručenje vodstva Švicarske! Pogodak pogledajte OVDJE.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

46' - Spaleti je napravio jednu izmjenu. Zakanji je u igri umjesto El Šaravija.

HT - Kraj prvog poluvremena!

45+1' - Bilo je opasno! Rieder je sve iznenadio direktnim pokušajem, umjesto centaršutem. Donaruma je uspio do odbiti u korner.

45' - Tri minute nadoknade.

44' - Italijani su nemoćni, a El Šaravi je požutio nakon prekršaja nad Šerom.

38' - GOOOOOOOOOOOL! Švicarska vodi protiv Italije! Frojler je umakao čuvarima i onda matirao Donarumu!

32' - Rodrigez je sada opalio po lopti sa distance, ali ona završava preko gola koji čuva Donaruma.

26' - Uzvraća Italija! Kijeza je bio u solo-prodoru, našao je sebi prostor za šut, ali Akandži blokira pred samim golom.

24' - Švicarci su bolji rival! Embolo je bio u šansi, ali Donaruma je spasio Italijane. Embolo je bio "oči u oči" s italijanskim golmanom.

18' - El Šaravi je sada bio u solo-akciji, morali su ga rušiti Švicarci.

15' - Napokon jedna dobra akcija Italijana. Kristante je s desne strane pokušao ubaciti, ali Rodrigez blokira centaršut i šalje loptu u korner.

14' - Na tribinama je i bh. reprezentativac Ermedin Demirović koji bodri svog saigrača iz Augsburga Vargasa.

Demirović bodri saigrača. Instagram

7' - Švicarska odlična na otvaranju utakmice, napala je aktuelnog prvaka Evrope.

2' - Švicarci su izveli prvi korner na ovoj utakmici, ali je italijanska odbrana otklonila opasnost ispred svog gola.

1' - Počela je utakmica!

20:50 - Fudbaleri Švicarske i Italije izlaze na teren, slijedi intoniranje himni.

20:35 - Ove dvije ekipe posljednji put su igrale u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022. godine. U Švicarskoj je bilo 0:0, a u revanšu 1:1.