Portugal je osigurao prvo mjesto. Turskoj za drugo treba da ne izgubi od Češke

Gruzija Portugal - Avaz
Kvarachelija - Avaz
+4

prije 2 dana

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos posljednjih utakmica grupne faze Evropskog prvenstva.

U okviru posljednjih mečeva grupe F sastaju se Gruzija i Portugal, te Češka i Turska.

Gruzija - Portugal 2:0 (Kvarachelija 2', Mikautadze penal 57')

Češka - Turska 1:2 (Suček 66' / Čalhanolu 51', Tosun 90+5')

FT - Kraj!

90' - Četiri minute nadoknade.

85' - Sami finiš utakmice. Veliki, veliki uspjeh selekcije Gruzije.

80' - Portugalci napadaju, traže gol. Na drugoj utakmici je i dalje 1:1.

73' - Fenomenalna partija Gruzije. Ne samo da vodi, već se igra s Portugalcima.

66' - GOL! Tomaš Suček pogađa i vraća Češku u život, njima samo pobjeda odgovara za prolaz.

65' - Martinez vadi Ronalda iz igre. Mijenja ga Ramos.

57' - GOOOOOOOOOOL! Mikautadze koristi penal, Gruzija na pragu senzacije!

55' - Penal za Gruziju!

54' - Prilika za Portugal! Dalo je odlično šutirao, jedva je ovo odbranio Mamardašvili.

52' - GOOOL! Turska vodi, Čalhanolu je strijelac!

47' - Šansa za Ronalda! Iz teške pozicije je šutirao lijevom nogom, blok je spasio Gruzijce.

46' - Nastavljen je i meč Češke i Turske. Turci imaju igrača više od 20. minute.

46' - Počinje drugo poluvrijeme.

46' - Martinez je napravio jednu izmjenu, Ruben Neveš je u igri umjesto Palinje.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45+2' - Šansa za Portugal! Pokušao je Neto direktno iz kornera, želio je uhvatiti Mamardašvilija na spavanju, ali golman Gruzije je spasio svoj gol.

45' - Dvije minute nadoknade.

44' - Neto dobija karton zbog simuliranja. Zanimljivo da je Leao suspendovan jer je u prva dva kola dobio po žuti karton zbog simuliranja.

43' - Kruže Portugalci oko šesnaesterca Gruzije. Sada je Palinja gađao, ali otišlo je to pored gola.

36' - Velika prilika za Gruziju! Kvarachelija je poslao nezgodan centaršut s lijeve strane nakon prekida, niko nije dirao tu loptu i malo je nedostajalo da završi u golu.

35' - Šansa za Ronalda! U posljednji čas je izblokiran kapiten Portugala, imat će korner.

34' - Zanimljivo da je selektor Gruzije Vili Sanjol igrao prtoiv Kristijana Ronalda. Bilo je to na Mundijalu u Njemačkoj 2006. godine.

Zidan je golom iz penala odveo Francuze u finale. Sada, 18 godina kasnije, Sanjol je ponovo protiv Ronalda. Samo što je on sada selektor Gruzije, a Portugalac i dalje igra.

Sanjol i Ronaldo u duelu 2006. godine. Platforma X

30' - Šansa za Portugal! Feliks je šutirao, ali lopta je prozujala pored lijeve stative gruzijskog gola.

28' - Ronaldo je požutio.

23' - Palinja je sada zaprijetio, ali je to lagan plijen za Mamardašvilija, koji brani odlično na prvenstvu.

20' - Crveni za Češku! Barak je dobio drugi žuti karton i isključenje.

16' - Bomba Ronalda! Raspalio je iz slobodnjaka s velike daljine, jedva je to u korner odbio Mamardašvili.

10' - Portugalci napadaju, pokušavaju doći do poravnanja rezultata.

2' - GOOOOOOOOOL! Gruzija šokira Portugal i dolazi do vodstva, a strijelac je Kvarachelija.

1' - Počela je utakmica!

20:50 - Fudbaleri Gruzije i Portugala izlaze na teren. Uslijedit će intoniranje himni.

Poznati su i sastavi za ove utakmice. Zanimljivo da je selektor Portugala u startni tim ponovo uvrstio Kristijana Ronalda (Cristiano) koji će tako ispisati historiju - postat će prvi fudbaler s 50 nastupa na velikim takmičenjima (Evropsko i Svjetsko prvenstvo).