RAPSODIJA "PLEMIĆA"

Zrinjski deklasirao Igman za devet minuta i nastavio potjeru za Borcem

Sa utakmice u Mostaru. HŠK Zrinjski

25.2.2024

Fudbaleri Zrinjskog deklasirali su Igman iz Konjica u susretu 20. kola Wwin lige BiH sa 5:0.

Konjičani su odolijevali naletima aktuelnog prvaka naše zemlje sve do 29., a onda je uslijedilo košmarnih devet minuta za njih.

Tomislav Kiš je načeo Igman golom u 29. minuti, a to je bio početak noćne more za Igman. U razmaku od devet minuta tim iz Konjica je primio još tri gola.

Mario Tičinović je bio strijelac u 32. minuti, četiri minute kasnije gol je dao Nemanja Bilbija iz penala, a Matija Malekinušić je u 38. dao četvrti pogodak za Zrinjski.

Već tada je bilo jasno da će Zrinjski doći do nova tri boda, a konačnih 5:0 postavio je Hrvoje Barišić u 78. minuti.

Zrinjski je nakon ovog trijumfa na 2. mjestu sa 42 boda, sedam manje od vodećeg Borca, dok je Igman na pretposljednjem mjestu sa 19.