KONFERENCIJSKA LIGA

VAR presudio Jakirovićevim izabranicima: Dinamo porazom pao na posljednje mjesto u grupi

Uoči preostala dva kola Dinamo i dalje ima sve u svojim rukama

Poraženi igrači Dinama. Pixsell / Marko Lukunic

9.11.2023

Zagrebački Dinamo je poražen na gostovanju kod Viktorije Plzen u 4. kolu Konferencijske lige rezultatom 1:0.

Izabranici Sergeja Jakirovića su ovim porazom pali na posljednje mjesto u grupi.

Presudila im je greška Josipa Mišića u 35. minuti koji je igrao rukom, a penal za Viktoriju je iskoristio Čori (Chory).

"Modrima" je VAR presudio u ovom susretu. Naime, u 67. minuti je prvo nakon duela krilnog fudbalera Dinama Baturine i golmana češke ekipe sudija pokazao na bijelu tačku, da bi se predomislio nakon pomoći VAR-a.

U četvrtoj minuti sudijske nadoknade Sandro Kulenović je postigao gol za 1:1, ali je on poništen zbog ofsajda u kojem se našao Ristovski.

Uoči zadnja dva kola, Viktorija Plzen ima maksimalnih 12 bodova, dok je Dinamo posljednji sa samo tri. Izabranicima Sergeja Jakirovića ide na ruku što Balkani i Astana imaju po četiri, te će imati sve u svojim rukama u narednim susretima.