Nakon pobjede u prvom meču (2:0), "Bili" danas izgubili sa 4:1

Tobola u produžecima izborila plasman dalje. VEČERNJI.HR

E. Ćosić

29.7.2021

Fudbaleri Hajdukapriredili su novu blamažu svojim navijačima. Nakon pobjede u prvoj utakmici (2:0), tim sa Poljuda je u revanš susretu 2. pretkola Konferencijske lige izgubio od kazahstanskog Tobola sa 4:1.

Nakon poluvremena bez golova, činilo se da će Hajduk znati sačuvati prednost iz prvog meča i izboriti plasman u narednu rundu. Međutim, uslijedio je krah tima sa Poljuda. U 56. minuti Tobola dolazi do prednosti, a u razmaku od 11 minuta postiže tri gola i okreće stvari u svoju korist. Dva puta je pogodio Igor Sergeev i jednom Dušan Jovančić.

Samo tri minute nakon trećeg gola Tobola, Hajduk je imao jedanaesterac, ali ga nije iskoristio Filip Krovinović. Izgledalo je kao da će Hajduk završiti takmičenje nakon regularnih 90 minuta, a onda je duboko u sudijskoj nadoknadi pogodio Emir Šahiti.

"Bili" su tako dobili priliku za iskupljenje, ali nisu uspjeli da izbore prolaz. U 118. minuti Askhat Tagibergen (Tagybergen) je postigao lijep gol udarcem sa 20 metara i tako odveo svoj tim dalje.