Armenci nezaustavljivi, protiv Rumuna stigli do maksimalne treće pobjede

Na čelu grupe J

Detalj s utakmice. AFP

Piše: A. Vatreš

31.3.2021

Armenija je došla do treće pobjede u kvalifikacijama za SP, savladavši večeras u okviru trećeg kola grupe J selekciju Rumunije s 3:2.

Sjajan meč u Jerevanu donio je pet golova, a svi su postignuti u drugom poluvremenu.

Poveli su domaći u 56. minuti golom Eduarda Spertsjana (Spertsyan), a potom je uslijedio preokret gostiju u režiji Aleksandrua Čikaldaua (Alexandru Cicaldau), koji je pogađao u 62. i 72. minuti.

Rumunija u 78. minuti ostaje bez isključenog Džordža Puskasa (George Puscas), što je odredilo dalji tok utakmice.

Armenija je iskoristila igrača više na terenu i stigla do punog plijena.

Prvo je Varazdat Harojan (Haroyan) u 87. minuti poravnao rezultat, da bi nova tri boda svojoj selekciji donio Tigran Barseghjan (Barseghyan) golom iz penala u 92. minuti.

Armenija je trenutno vodeća u grupi s maksimalnih devet bodova. Njemačka je druga sa šest i utakmicom manje. Slijede Sjeverna Makedonija i Rumunija s po tri boda, te Island i Lihtenštajn bez bodova.